MojAndroid

Či sa vám to páči alebo nie, Linux je základom technologického sveta. Jeho variácie a kernely nájdete v mnohých technických zariadeniach dnešnej doby, spomenúť môžeme napríklad operačný systém Android, ktorý je postavený práve na Linuxovom jadre. Čo je však zaujímavejšie, je správa, že sa podarilo najrozšírenejšiu verziu tohto operačného systému – Ubuntu – portovať do tabletu Nexus 7. Po viacerých Android zariadeniach sa tak kompatibilita tohto systému opäť rozširuje.

Tablet Google Nexus 7 je už sám o sebe zaujímavý.  Za pomerne nízku cenu získate obrovské množstvo výkonu a funkcií, ktoré iné zariadenia jednoducho neponúkajú. Nexus 7 môžete už s operačným systémom Android rôznymi spôsobmi upravovať a modifikovať a pre tých, ktorí sa takejto činnosti venujú, je príchod portu Ubuntu veľmi potešujúca správa. Fungovanie Ubuntu na tomto tablete bolo zachytené aj na krátkom videu, na ktorom je demonštrované, ako tento systém funguje a aké rýchle sú jeho reakcie. Hoci je video dosť krátke, určite stojí za prezretie.

“Ešte lepší port Ubuntu 13.04, ktorého kódové meno je  Raring Ringtail, by mohol vzniknúť už o niekoľko dní na stretnutí Ubuntu developerov,” sľubuje hlavný developer pre systém Ubuntu, Mark Shuttleworth. Uvidíme, čo si pre nás šikovné programátorské ruky v najbližších dňoch a týždňoch pripravia, už teraz však začína byť tento projekt zaujímavý. Hlavne pre geekov.

Zdroj: redmondpie

23.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+