MojAndroid

Ak ste jedným z fanatikov, ktorí majú radi svoj Android telefón či tablet a neustále svoje zariadenie ladia do najmenších detailov, určite ste sa stretli aj s pojmom launcher. Aplikácia, ktorú si predstavíme dnes však  s launchermi nemá takmer nič spoločné, len autora. Je ním Federico Carnales, ktorý je autorom jedného z najobľúbenejších launcherov – LauncherPro. Ten si tentokrát zobral na mušku hudbu a stvoril hudobný prehrávač v Metro štýle – veľmi podobný (takmer identický) hudobnému prehrávaču vo Windows Phone 7 zariadeniach. Mnohí z nás čakali práve na takýto hudobný prehrávač, preto si ho poďme bližšie predstaviť.

UberMusic je hudobným prehrávačom, ktorý je vysoko nastaviteľný a prináša niekoľko noviniek a výhod oproti iným hudobným aplikáciám. Prináša možnosť úplne zmeniť vzhľad aplikácie použitím skinu. Ten je na Android Markete dostupný zadarmo zatiaľ len jeden – Classic UberMusic Skin. Ďalšie skiny sú spoplatnené. Ďalšou funkciou tohto prehrávača je automatické sťahovanie cover-ov albumov, ktoré sa automaticky aj zobrazujú na pozadí prehrávania pri danom autorovi. Ako každý dobrý hudobný prehrávač, aj tento ponúka widgety – v 6 veľkostiach a takisto s možnosťou skinov. Stlačením tlačidla “play” pri interpretovi, albume či playliste priamo prehráte všetky príslušné skladby. Ponúka aj funkciu “True shuffling”, ktorá zabráni tomu, aby sa skladba pri náhodnom prehrávaní opakovala. Sami si dokonca určíte taby, ktoré sa budú zobrazovať v knižnici. Svoje miesto si tento prehrávač nájde aj v status bare, medzi notifikáciami, kde vám zobrazí svoj aktuálny stav prehrávania. Ako bonus je v aplikácii živá tapeta, ktorá ukazuje covery albumov vašich interpretov. To všetko len za 2,44 €, čo je o 86 centov menej, než je cena PlayerPro. V neposlednom rade tento prehrávač ponúka nízku náročnosť na pamäť a procesor a jeho veľkosť je len 850Kb!

Je zbytočné ďalej opisovať funkcie tohto prehrávača, ktorý očaril mnoho ľudí. Nižšie si pozrite video, ktoré porovnáva UberMusic s hudobným prehrávačom z WP7.

Odkazy na stiahnutie:

UberMusic

Android Market

AppBrain

85O kb

v1.0.1

Android 2.0 a vyšší

cena: 2,44€

Zdroj: engadged

 

2.8.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+