MojAndroid

Tí, pre ktorých boli uplynulé sviatky štedré, budú mať možnosť pomôcť ostatným. Už tento štvrtok 7. januára 2016 medzi 13:00 a 20:00 hod. bude môcť každý darovať cez aplikáciu Uber potraviny tým, ktorí to najviac potrebujú. Stačí si zapnúť aplikáciu, službu nastaviť na Daruj jedlo a objednať vozidlo, ktoré darované potraviny vyzdvihne úplne bezplatne.

V Bratislave už tento štvrtok bude môcť každý, kto má po sviatkoch nadbytok potravín, darovať jedlo ľuďom v núdzi. Umožní to služba Daruj jedlo, ktorú Uber pripravil v spolupráci s Potravinovou bankou Slovenska. Uber chce touto formou pomôcť vyzbierať potraviny pre tých, ktorí sú v ťažkej životnej situácii a nemali tak napríklad možnosť cez sviatky hodovať. Vďaka zbierke potravín si môže ktokoľvek s aplikáciou Uber zdarma objednať špeciálne vozidlo, ktoré trvanlivé potraviny naloží a odvezie do skladu Potravinovej banky Slovenska.

Ako to bude celé fungovať? Stačí si otvoriť aplikáciu Uber kedykoľvek medzi 13:00 a 20:00, nastaviť službu na Daruj jedlo a úplne zadarmo vyžiadať vozidlo, ktoré príde vyzdvihnúť dary v Bratislave v priebehu niekoľkých minút. V každom aute bude sedieť dobrovoľník, ktorý bude s prevzatím jedla pomáhať. Všetky dary budú odovzdané do zbierky, prerozdelené podľa potreby neziskovým organizáciám a ďalej posunuté ľuďom, ktorí ich najviac potrebujú. Do zbierky budú prijímané trvanlivé potraviny, ako sú fazuľa, hrach, šošovica, ryža, hladká múka, krúpy, detská krupica, cestoviny, instantné polievky, rybacie konzervy, paštéty, nátierkové maslo, kryštálový cukor, instantná káva, bylinkové čaje, porciovaný čaj (ovocný), citrodeko, olej, soľ, vegeta a rôzne koreniny.

„Vítame každú podobnú príležitosť pomôcť čoraz väčšiemu počtu potrebných. V dnešnej dobe je veľmi dôležité uvedomiť si, že popri nás žije množstvo tých menej šťastných, ktorí takúto pomoc privítajú,“ uviedol Marko Urdzik z Potravinovej banky Slovenska.

„Po minuloročnej úspešnej zbierke potravín v Prahe sme sa rozhodli tentokrát uskutočniť túto zbierku paralelne v Bratislave, Prahe a Budapešti. Veríme, že sa stretneme so záujmom ľudí aj v Bratislave a pomôžeme čo najväčšiemu počtu ľudí,“ povedal Matej Beňuška, marketingový manažér Uber Bratislava.

Zdroj: tlačová správa

6.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+