MojAndroid

Určite to poznáte. Na veľkej párty alebo koncerte si z mobilu objednáte taxík a keď už máte ísť nastúpiť, pred vchodom alebo na dohodnutom mieste čaká hneď desiatka taxikárov. Samozrejme, viacero z nich môže mať rovnaké auto a nie vždy každý vie, ako ktorý typ vozidla vyzerá. Navyše, Uber využíva klasické civilné automobily, čím sa môže hľadanie ešte viac skomplikovať. Rozmýšľate teda, ktorý je vlastné váš a až po opýtaní ste si istý, kde máte nastúpiť. Prinajhoršom sa vám stane trapas a nastúpite do úplne cudzieho auta. Uber však chce s podobnými situáciami skoncovať a predstavuje novú funkciu, ktorú nazýva SPOT.

SPOT pre svoje správne fungovanie vyžaduje inštaláciu špeciálnych LED svetiel, ktoré sa umiestnia na čelné sklo. Používateľ si v aplikácii zvolí, akej farby budú svietiť – na výber sú farby, ako žltá, oranžová, ružová, modrá a zelená. Pasažier následne pri nastupovaní presne uvidí, ktoré auto si objednal. Dokonca môže v aplikácií nechať displej vysvietiť farbou svojho taxíka a na znamenie mu napríklad zamávať. Samozrejme, novinka zatiaľ nebude dostupná pre vodičov Uberu na Slovensku alebo v Čechách. Spoločnosť zatiaľ spustila testovaciu prevádzku v Seattli

Zdroj: techcrunch

 

 

3.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+