MojAndroid

Pre väčšinu z nás predstavuje UBER aplikáciu, pomocou ktorej sa dostaneme z bodu A do bodu B. Pre malú, no rovnako dôležitú časť používateľov, to znamená zdroj príjmu. UBER myslí aj na svojich vodičov, pre ktorých teraz prináša celý rad noviniek vrátane vylepšení aplikácií pre šoférov.

„Balík zmien sme pripravovali v spolupráci s vodičmi. Vieme, čo od nás potrebujú, a toto je prvý krok k tomu, aby ich skúsenosť s aplikáciou bola ešte lepšia. Prichádzajúce zmeny zároveň udržia Bratislavu v pohybe a služba bude vďaka nim ešte bezpečnejšia, flexibilnejšia a efektívnejšia. Práve schopnosť lepšie a účelnejšie využiť čas, ktorý vodiči trávia vo svojich autách, dokáže podľa nášho názoru vyriešiť mnoho dopravných výziev, ktorým Bratislava aktuálne čelí. Vodiči tak budú môcť byť na tých miestach a v tých časoch, keď sa ľudia skutočne potrebujú zviezť,“ konštatuje Tomáš Peťovský, generálny riaditeľ Uberu Česko a Slovensko.

Lepšia organizácia času

Veľa vodičov jazdí pre UBER aj preto, lebo si svoju prácu môžu dokonale skĺbiť s inými povinnosťami a voľným časom. Mnohí jazdia tesne pred tým, ako sa majú niekde sami dostať. Keď vezmú zákazníka na druhý koniec mesta, majú problém. UBER teraz preto prináša možnosť pre vodičov označiť smer vlastnej cesty a vodiči tak primárne uvidia objednávky zákazníkov, ktorí chcú ísť rovnakým smerom. Vodič tak neušetrí iba peniaze, ale aj množstvo času. Ak by ďalšia jazda mala trvať viac ako 45 minút, vodiči na to budú špeciálne upozornení a budú sa tak môcť lepšie zariadiť v rámci svojej pracovnej doby.

Lepšia komunikácia s pasažierom

Vďaka aplikácii UBER je už teraz možné komunikovať so šoférom ešte skôr ako vás vyzdvihne. Môžete mu odkázať, nech vás chvíľu počká alebo nech zastane o vchod ďalej, lebo pred vami nie je miesto na státie či čokoľvek iné. Po novom bude táto komunikácia ešte bezpečnejšia – keď necháte vodičovi správu, aplikácia mu ju nahlas prečíta a vodič sa tak môže venovať šoférovaniu a zároveň bude mať k dispozícii všetky potrebné informácie.

Zdieľanie polohy vodiča s blízkymi

UBER myslí aj na bezpečnosť svojich používateľov vrátane vodičov. Tým teraz umožňuje zdieľať svoju polohu v priebehu dňa s blízkymi. Tí budú vedieť kde presne sa vodič nachádza a budú si môcť aj lepšie naplánovať prípadné stretnutie. Samozrejme, funkciu je možné kedykoľvek spustiť aj zastaviť.

Objektívnejšie hodnotenie

Hodnotenie vodičov je jednou z kľúčových funkcií služby UBER, a tak vývojári myslia aj na to, aby bolo hodnotenie čo najobjektívnejšie. Niekedy do hodnotenia vstupujú aj faktory, ktoré ovplyvniť nemôžeme, ako napríklad problémy s aplikáciou. Preto UBER takéto hodnotenia z celkového hodnotenia vodičov odstráni a výsledok bude objektívnejšie odrážať realitu.

Menej čakania a lepšie využitie času

Tak ľahko, ako sa jazda objedná, sa môže aj zrušiť. Aby všetko prebehlo bez problémov a bez zbytočnej straty času, UBER umožní cestujúcim zrušiť jazdu do dvoch minút od jej potvrdenia bez akéhokoľvek poplatku. Podľa štatistík vyplýva, že ak sa jazda zruší, je to vo viac ako 60 % prípadov práve do dvoch minút od potvrdenia jazdy. Platí to ale aj opačne – vodič môže meškať iba päť minút, ak mešká dlhšie, cestujúci môže jazdu zrušiť bez poplatku. Vodič tiež bude po novom čakať cestujúceho dve minúty bez akýchkoľvek poplatkov. Väčšina jázd začne práve do dvoch minút od príjazdu k cestujúcemu, 35 % jázd začne od 2 do 5 minút a iba 15 % začne neskôr ako 5 minút po príjazde k cestujúcemu. Stále platí, že čím skôr sa jazda začne, tým je celá služba efektívnejšia.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Tlačová správa

23.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+