MojAndroid

Služba Uber, ktorá vďaka mobilnej aplikácii umožňuje stať sa „taxikárom“ prakticky každému, mieri aj na Slovensko. Svedčia o tom pracovné ponuky zverejnené na sociálnej sieti LinkedIn, prostredníctvom ktorých hľadá spoločnosť stojaca za projektom markentingového manažéra a zástupcu generálneho manažéra. Už čoskoro by sme sa tak mohli dočkať spustenia služby Uber v Bratislave.

Uber sa stal mediálne známym aj vďaka kritike zo strany taxikárov, ktorí voči službe protestovali a považovali ju za nekalú konkurenciu. „Taxikármi“ sa totiž môžu stať aj bežní vodiči, ktorí budú odvádzať Uberu 20 percent ceny. Na rozdiel od skutočných taxikárov nemusia získať licenciu a podriadiť sa príslušným predpisov, ktoré sú v niektorých krajinách naozaj tvrdé.

Služba Uber aktuálne funguje vo viac ako 40 krajinách vrátane Česka – v Prahe bola spustená v polovici augusta. Základom služby je mobilná aplikácia, ktorá slúži na prepojenie vodičov a potenciálnych zákazníkov. Aplikácia plní zároveň aj funkciu taxametra a používateľ sa z nej už vopred dozvie, koľko bude jeho cesta stáť. Oproti klasickým taxíkom je výhodou Uberu hlavne nižšia cena.

Samotná spoločnosť Uber sa vyhýba označeniu „taxi“ či „taxislužba“ a definuje ju skôr ako službu na zdieľanie jázd či platformu na „zvezenie sa“. Na Slovensku bude Uber okrem samotných taxikárov konkurovať aj službe HopIn a jej mobilnej aplikácii.

Náš tip
APLIKÁCIE | HOPIN TAXI – majte taxíky vždy pod palcom

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: etrend.sk

14.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+