MojAndroid

Spoločnosť Uber ako známa služba pre jednoduchý spôsob cestovania pozastavuje svoju prevádzku v našom hlavnom meste. Stane sa tak už dnes 27. marca 2018 vo večerných hodinách, a to konkrétne o 22. hodine večer.

Náš tip
Uber na súde neuspel, bude musieť dôjsť k zmenám aj na Slovensku!
Náš tip
Uber v Čechách vyvesil bielu zástavu. Ide sa do licencie a evidovania tržieb

Rozhodol súd

Len pred nedávnom sme vám priniesli informáciu o rozhodnutí Okresného súdu Bratislava I, ktorý dal za pravdu Občianskemu združeniu koncesovaných taxikárov.

Predmetom žaloby bola najmä požiadavka, aby spoločnosť Uber neprevádzkovala svoju službu na Slovensku, nepoužívala na ňu nevhodné vozidlá a takisto aby túto službu nepraktizovali vodiči, ktorí na to nemajú oprávnenie. V rámci žaloby sa spomínané občianske združenie odvolávalo na zákon o cestnej doprave č.56/2012.

Stanovisko spoločnosti Uber.

Reakcia spoločnosti Uber na včerajšie rozhodnutie súdu na seba nenechala dlho čakať. Spoločnosť Uber oficiálne pozastavuje prevádzku v Bratislave. Hoci ako tvrdí samotná spoločnosť, oficiálne rozhodnutie súdu ešte neobdržala. Pozastaviť prevádzku chce dovtedy, kým sa situácia nevyjasní. Stanovisko zaslala spoločnosť svojim klientom prostredníctvom e-mailu.

V rámci stanoviska spoločnosti Uber sa tiež uvádza, že išlo o nečakané rozhodnutie a usilovne pracuje na tom, aby bola služba čo najskôr obnovená. Používali ste na cestovanie službu Uber? bude vám chýbať po dnešnom pozastavení prevádzky? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

 

27.3.2018
Zdroj: Uber

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+