MojAndroid

V súčasnosti je možné v službe Uber zanechať spätnú väzbu ako zo strany zákazníka, tak aj šoféra. V takomto revíznom systéme sa môžu teda ľahko ocitnúť aj  také informácie, že vodič prekročil povolenú rýchlosť alebo jazdil nebezpečne. Reálne však spoločnosť nemá šancu zistiť, či k danej situácii naozaj došlo a častokrát sa ocitá v situácii tvrdenia proti tvrdeniu. Podobným situáciám chce však Uber spraviť koniec.

File illustration picture showing the logo of car-sharing service app Uber on a smartphone next to the picture of an official German taxi sign

Novinkou majú byť údaje zo smartfónu vodiča a spolujazdca, kde má Uber využívať údaje gyroskopu a GPS na analýzu. Tento nový systém má spoločnosti hlásiť, či šofér jazdí bezpečne alebo nie. Odoslané dáta umožnia analyzovať a odhaliť jazdecké chyby šoféra a porovnávať ich s podanými spätnými väzbami od zákazníkov. Joe Sullivan z oddelenia pre bezpečnosť Uber-u tvrdí, že bude potrebné porovnávať údaje z oboch strán, šoféra aj spolujazdca. Je presvedčený, že táto nová technológia rozhodne pomôže k odhaleniu pravdivosti v sťažnostiach.

Zdroj : engadget.com

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
29.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+