MojAndroid

Prevádzkovateľ mobilnej platformy Uber prišiel z odhalením ohľadom údajov o cestujúcich a vodičoch. Od októbra 2016 totiž zakrýval narušenie osobných údajov celkovo až o 57 miliónoch cestujúcich a vodičoch v rámci USA. Údajne dokonca okrem toho prebehla transakcia vo výške 100 000 dolárov, ktorá mala ísť smerom k vybraným hackerom. Tí mali za úlohu zlikvidovať prípadné uniknuté dáta a mali tiež mlčať o vzniknutej udalosti.

Náš tip
Služba Uber dáva možnosť sluchovo postihnutým stať sa vodičmi v aplikácii
Náš tip
Uber prekonal celosvetovo 5 miliárd jázd, po siedmich rokoch prechádza transformáciou

Nejde o prvú udalosť týchto rozmerov

Údaje zahŕňali čísla mobilných telefónov, e-mailové adresy a mená. K dispozícii bolo tiež 600 000 licenčných čísel vodičov Uber. Boli uložené na účte služby Amazon Web Services, poverenia boli nájdené v súkromnom úložisku GitHub pre zamestnancov spoločnosti Uber. Podľa dostupných informácií nedošlo k zneužitiu nejakej platby, údaje o sociálnom zabezpečení či údaje o polohe neboli ovplyvnené.

Bloomberg uvádza, že bývalý generálny riaditeľ spoločnosti, Travis Kalanick, sa dozvedel o situácii už mesiac potom, čo nastala. Prečo nezačalo vyšetrovanie alebo ako k situácii došlo nie je aktuálne jasné. Dianie odmietol komentovať. Súčasná generálna riaditeľka spoločnosti Uber Dara Khosrowshahi sľubuje nápravné opatrenia tým, že oznamuje situáciu dotknutým osobám a ponúka monitorovanie ich používateľských účtov.

Náš tip
CEO Uberu Travis Kalanick odstúpil zo svojej pozície

“Možno sa pýtate, prečo práve teraz hovoríme o situácii z minulého roka. Mala som rovnakú otázku, “povedala Dara Khosrowshahi,” preto okamžite žiadam o dôkladné vyšetrenie situácie, ktorá nastala. “

Spoločnosť Uber ešte v roku 2014 neposkytla oznámenie o ďalšom narušení údajov a musela zaplatiť generálnemu prokurátorovi pokutu vo výške 20 000 dolárov. Úrady sa teraz pozerajú spätne aj na tento prípad.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: pocketnow

24.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+