MojAndroid

Taxislužba Uber sa od svojho vzniku v roku 2009 stala jednou z najrychlejšie rastúcich spoločnosti. Využíva originálny spôsob kontaktu so zákazníkmi cez mobilnú aplikáciu, pomocou ktorej zákazník odošle požiadavku a má možnosť nájsť najbližšieho vodiča tejto taxislužby a sledovať jeho jazdu. Firma nevyužíva klasické taxi, kontrakt s uber majú možnosť uzatvoriť vodiči obyčajných automobilov. Na našom trhu bol Uber dostupný od roku 2015, ale pred rokom musel kvôli tlaku klasických taxislužieb a rozhodnutia úradov o porušovaní podmienok poskytovania tohto typu služby odísť z trhu. Teraz vďaka novej novele zákona o cestnej doprave hlási návrat na trh.

Novela, ktorá vstúpi do platnosti 1. apríla 2019, zjednoduší prevádzkovanie taxislužieb a zníži administratívnu záťaž pre jednotlivých prevádzkovateľov výmenou za to, že sa zvýši kontrola tých, čo sa rozhodnú takto podnikať. Zároveň upravuje pojem dopravný dispečing. Po novom sa pod ním rozumie sprostredkovanie služieb prepravy osôb vozidlami s obsaditeľnosťou najviac deväť osôb vrátane vodiča. A to napríklad prostredníctvom telefónu, digitálnej platformy alebo iným spôsobom. Zákon tiež umožňuje pre digitálne platformy využívaniee mobilnej aplikácie na výpočet ceny. Takýmto spôsobom sa budú nahrádzať známe taxametre. Tým sa otvárajú dvere pre služby ako Uber.

Návrat do Bratislavy

Uber síce ešte návrat oficiálne nepotvrdil, ale už začal oslovovať formou emailu bývalých vodičov.

Nedávne legislatívne zmeny otvorili cestu k návratu Uberu späť do Bratislavy. Aktualizovali sme požiadavky na vodičov podľa novej legislatívy a odteraz môžeš pridávať požadované dokumenty do svojho profilu.

Po návrate do Bratislavy bude musieť Uber súperiť o zákazníka nielen s klasickými taxi-službami ale aj konkurenciou ako Bolt(bývalé Taxifiy) alebo Hopin.

Náš tip
Spoločnosť Taxify sa premenovala na Bolt
11.4.2019
Zdroj: SME

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+