MojAndroid

Známy Uber je v Bratislave už od roku 2015, pričom počet jeho používateľov tu postupne narastá. Aktuálne je tu viac ako 100-tisíc registrovaných používateľov a 650 aktívnych vodičov. Je zaujímavé, že Uber pomáha vysporiadať sa so špecifikami dopravnej situácie. Po vyše dvoch rokoch nám zástupcovia Uber na tlačovej konferencii zhrnuli aktuálne štatistiky.

K zaujímavostiam patrí, že:

  • Najobľúbenejšou destináciou v Bratislave je Eurovea, kam sa od spustenia služby uskutočnilo až 25-tisíc jázd.
  • Najdlhšia jazda Uberom v roku 2017 mala 455 kilometrov a smerovala do Ľubľany.
  • Turisti zo 113 krajín sveta použili Uber v Bratislave

Uber mení dopravu v Bratislave a dopĺňa MHD

Uber prepája jedinečným spôsobom cestujúcich a vodičov. Predstavuje prínos pre mestskú mobilitu, reaguje na aktuálnu dopravnú situáciu v Bratislave a dopĺňa mestskú hromadnú dopravu.Podľa štatistík používatelia aplikácie jej pomocou riešia rôzne prepravné zadania.

Náš tip
Uber sa vo Fínsku dostal pod zákonnú ochranu a môže legálne fungovať

„Uber skutočne udržiava Bratislavu v pohybe. Dôkazom je medziročný nárast počtu jázd o 230 % a tiež to, že Uber pomáha meniť dopravnú situáciu v Bratislave k lepšiemu. Napríklad veľmi prirodzene dopĺňa mestskú hromadnú dopravu v okrajových častiach mesta alebo v časoch, keď nejazdí,” konštatuje Tomáš Peťovský, generálny riaditeľ Uber pre Slovensko a Českú republiku. Ako dodal, dôležitým parametrom je tiež priemerný čas dojazdu Uberu do štyroch minút, oproti približne dvanástim po spustení prevádzky v roku 2015.

 

Moderná technológia pomáha ľuďom pohybovať sa po meste často práve tam, kde je mestská hromadná doprava menej frekventovaná alebo chýba úplne. Uber denne vozí ľudí do práce alebo k najbližšej zastávke MHD z miest s nedostatočnou dopravnou obslužnosťou – jednoznačne sa to týka napríklad mestskej časti Vrakuňa alebo Dúbravka. Vďaka aplikácii je doba cestovania v takýchto lokalitách oveľa kratšia a flexibilnejšia.

Uber ľudia využívajú ako rýchle a efektívne dopravné prepojenie medzi okrajovými časťami Bratislavy a centrom. Až 60 % všetkých jázd totiž začína alebo končí práve v okrajových oblastiach mesta, a to najmä v ranných hodinách medzi 7:00 a 9:00 hod. Popoludňajšia špička vrcholí obvykle okolo 18tej hodiny. Po polnoci, keď do týchto oblastí nejazdia prakticky žiadne spoje a mestská hromadná doprava je ťažšie dostupná, opäť prichádza „čas Uberu” a trvá približne do jednej hodiny ráno.

Uber tiež pomáha riešiť výrazný nedostatok parkovacích miest v centre Bratislavy. Pomocou digitálnych služieb, ich transparentnosti, jednoduchosti a aj cenovej dostupnosti sa veľká skupina používateľov rada necháva odbremeniť od zložitých situácií a ich riešenia, akým parkovanie v centre nepochybne je.

Turisti v Bratislave radi stavia na istotu

V Bratislave však aplikáciu nevyužívajú len Slováci. Je to aj vďaka tomu, že Bratislava sa pre turistov stáva čoraz viac populárnou destináciou a tiež preto, že Uber je v zahraničí známou a rešpektovanou službou. Turisti tak aktívne vyhľadávajú appku aj u nás. Uber vďaka tomu prispieva k pozitívnej skúsenosti zahraničných návštevníkov z pobytu v Bratislave. Podľa štatistík spoločnosti využili aplikáciu  turisti zo 113 krajín sveta, najviac zo Spojených štátov, Veľkej Británie a Francúzska, ale bratislavskí vodiči odviezli aj turistov z Pobrežia slonoviny, či Rwandy.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+