MojAndroid

Spoločnosť Uber v spolupráci s Potravinovou bankou Slovenska vyhlasuje tretí ročník akcie Daruj Jedlo s Uberom. Vďaka tej môžete aj vy prispieť na dobrú vec, keď pošlete jedlo do Potravinovej banky, pričom ho tam nemusíte nosiť – príde poň Uber.

Náš tip
Európsky súd rozhodol: Uber je taxislužba, potrebuje licenciu

Po veľmi vydarených prvých dvoch ročníkoch akcie je tu jej pokračovanie. Už tento štvrtok, 25. januára 2018 môžete prispieť do Potravinovej banky Slovenska. Stačí, keď medzi 13:00 a 18:00 spustíte aplikáciu Uber, vyberiete možnosť Daruj Jedlo a objednáte vozidlo, ktoré príde vyzdvihnúť balíček a úplne zadarmo ho odvezie do Potravinovej banky Slovenska.

Pomôžte tým, ktorí to potrebujú

Aj tento rok bude môcť každý, kto má po sviatkoch nadbytok trvanlivých potravín alebo chce len nezištne pomôcť, darovať jedlo ľuďom v núdzi. Umožní to už tretí ročník zbierky Daruj Jedlo, ktorú Uber opäť pripravil v spolupráci s Potravinovou bankou Slovenska. Kampaň bola minulý rok mimoriadne úspešná. Používatelia aplikácie Uber sa spojili pre dobrú vec a v priebehu niekoľkých hodín vyzbierali viac ako jednu tonu trvanlivých potravín, ktoré boli rozdelené do približne 60 veľkých balíkov pre klientov sociálnej výdajne Bratislava – Petržalka, spolupracujúcej s Potravinovou bankou Slovenska.

„Nie každý mal možnosť počas uplynulých sviatkov hodovať a Uber chce práve týmto spôsobom pomôcť vyzbierať potraviny pre tých, ktorí sú v ťažkej životnej situácii. Posledné dva ročníky používatelia našej aplikácie ukázali, že im osudy iných ľudí nie sú ľahostajné. Tento rok by sme množstvo vyzbieraných potravín chceli opäť prekonať, preto budeme vďační za akúkoľvek, aj malú pomoc,“ hovorí Tomáš Peťovský, generálny riaditeľ Uber pre Slovensko a Českú republiku.

Akcia je sústredená na trvanlivé potraviny a hygienické potreby

Vyzbierané potraviny budú podľa potreby prerozdelené a odovzdané ľuďom, ktorí takúto pomoc potrebujú. Zbierka je zameraná na trvanlivé potraviny, ako sú konzervy všetkého druhu (paštéty, rybacie a mäsové konzervy), strukoviny, instantné polievky, ryža, cestoviny, cukor, káva, čaj, olej, sirupy, džemy, kompóty, krupica, piškóty, cereálie, nápoje v obaloch tetrapak (mlieko, džúsy), soľ, vegeta a rôzne koreniny. Zbierať sa budú aj čistiace a hygienické potreby – mydlá, saponáty, toaletný papier či detské plienky.

„Máme veľkú radosť, že nás Uber prizval už do tretieho ročníka tejto úspešnej zbierky potravín. Tešíme sa z každej podobnej príležitosti, vďaka ktorej máme možnosť pomôcť tým menej šťastným. Verím, že aj tento rok sa nájdu ochotní ľudia, ktorí sa do akcie zapoja a pomôžu tým, ktorí sú na takúto pomoc odkázaní,“ uviedol Marko Urdzik z Potravinovej banky Slovenska.

Do zbierky Daruj Jedlo sa môžu zapojiť aj celé firmy a po vyplnení tohto formulára si Uber vyhradí špeciálny čas a vozidlo, ktoré príde dary vyzdvihnúť. Viac informácií o zbierke nájdete na tomto odkaze. Kampaň Daruj Jedlo bude paralelne prebiehať už po štvrtýkrát aj v Prahe.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Tlačová správa

23.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+