MojAndroid

Spoločnosť Uber dnes pre svojich zákazníkov priniesla veľmi zaujímavú novinku. Odteraz budú cestujúci vidieť cenu za jazdu ešte pred jej objednaním. Je to pomerne výrazná zmena, keďže doteraz bola pred cestou zobrazená iba odhadovaná cena v pomerne širokom intervale. Hoci výsledná cena za jazdu v absolútnej väčšine prípadov spadala do tohto intervalu, novinka prinesie pre cestujúcich ešte vyššiu úroveň pohodlia pri používaní služby.

Nie odhad, ale presná cena

Pre zobrazenie novinky sme pritom vôbec nemuseli aplikáciu Uber akokoľvek aktualizovať – všetko prebehlo na strane serveru. Pre istotu ale skontrolujte, či máte nainštalovanú poslednú verziu aplikácie a ak áno, nová funkcia by sa vám mala zobraziť už čoskoro. Nám sa ihneď po zadaní nástupnej a výstupnej adresy zobrazuje presná cena. Po kliknutí na cenu sa zobrazí aj vysvetlenie, ktoré hovorí o tom, že za cestu zaplatíte presne toľko, koľko vidíte ešte pred začiatkom cesty.

Nájdete tu aj informáciu o prípadnej zmene ceny, ale to iba vtedy, ak by sa na ceste zmenili mýta oproti odhadovaným alebo by sa zmenili príplatky (napr. zaplatíte 0,07€ za minútu čakania v prípade, že na vás šofér čaká viac ako 2 minúty). Ak sa ale nezmení žiadna cena mýta a šofér na vás nebude čakať, zaplatíte presne toľko, koľko sa zobrazí ešte pred objednaním samotného auta.

Vyššia transparentnosť, vyššie pohodlie

“Neustále načúvame potrebám našich užívateľov, a preto spúšťame vopred stanovené ceny, ktoré prinášajú ešte väčšiu transparentnosť a prehľadnosť takmer 55 000 užívateľom, ktorí sa každý deň spoliehajú na naše služby,” hovorí Tomáš Peťovský, generálny riaditeľ Uber pre SR a ČR.

Ide tak o veľmi praktickú novinku, ktorú používatelia určite ocenia. Okrem Bratislavy je novinka odteraz dostupná aj v Prahe. Cena vopred pritom zahŕňa:

  • vzdialenosť do cieľa so zarátaním aj viacerých prípadných zastávok,
  • odhad trvania jazdy na základe štatistických údajov o premávke,
  • prípadnú dynamickú úpravu ceny,
  • prípadné akciové zľavy.

To znamená, že ak pri objednávaní auta je kvôli vysokému dopytu zvýšená cena, tento fakt sa priamo premietne do ceny a výsledná cena zobrazená na obrazovke už bude zahŕňať konkrétny násobok. Ak by sa tento násobok zmenil, cestujúci na to bude upozornený a dostane výzvu na potvrdenie tejto ceny. Keď cestujúci zmení destináciu, pridá počas jazdy nejakú zastávku alebo sa čas strávený v aute oproti odhadu predĺži, aplikácia upraví celkovú cenu. Nová funkcia je teda veľmi transparentná a pre cestujúcich prináša oveľa viac presných informácií.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
13.3.2018
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+