MojAndroid

Služba Uber vznikla v roku 2010 a po piatich rokoch prekonala prvý veľký míľnik, keď dosiahla miliardu jázd celosvetovo. Ďalšie miliardy jázd už prichádzali rýchlejšie – o šesť mesiacov pokorila dve miliardy jázd a v sobotu 20. mája 2017 o 8:29:06 stredoeurópskeho času to bolo päť miliárd. Po celom svete sa súbežne zahájilo 156 jázd, ktoré prekročili túto hranicu.

Ak sa pozrieme na detaily týchto 156 jázd, tak môžme konštatovať, že sa uskutočnili v 24 krajinách, na 6 kontinentoch, v mestách ako Bombaj, Moskva alebo kolumbijský Medellín. Pre jedného z vodičov to bola jeho prvá jazda vôbec, vyzdvihoval cestujúceho na skútri v indonézskej Jakarte. Šesť cestujúcich využilo Uber v rámci týchto jázd úplne po prvý raz.

Špeciálna odmena pre vodičov

Bez týchto a ďalších vodičov, ktorí aplikáciu Uber využívajú, by sa 5 miliárd jázd nikdy neuskutočnilo, preto všetkých 156 vodičov Uber odmení čiastkou 500 amerických dolárov. Ďalším krokom spoločnosti budú vylepšenia aplikácie, vďaka ktorým sa čoskoro uskutoční ďalších 5 miliárd jázd.

Uber prechádza transformáciou, CEO odišiel

Aktuálne však Uber neprežíva dobré obdobie. Ako sme informovali, CEO Uberu Travis Kalanick odstúpil zo svojej pozície a kvôli  škandálom boli prepustení alebo sa vzdali pozície aj COO, CFO a CMO spoločnosti. Uber stále čaká na uznanie od štátu, neutíchajú ani protesty taxikárov.

Odporúčame články na tému UBER

  1. Dočká sa Uber uznania od štátu alebo smeruje ku svojmu koncu?
  2. Uber sa vo Fínsku dostal pod zákonnú ochranu a môže legálne fungovať
  3. CEO Uberu Travis Kalanick odstúpil zo svojej pozície

 

Zdroj: Tlačová správa

1.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+