MojAndroid

Technológia s názvom uBeam nie je v technologickom svete novinkou. Spoločnosť stojaca za jej vývojom sa snaží o jej vylepšenie a zdokonalenie už dlhšie, pričom až teraz dosiahli zaujímavejšie výsledky. V krátkosti možno povedať, že cez nabíjačku uBeam môžete svoje zariadenia nabíjať bezdrôtovo až na vzdialenosť niekoľkých metrov, napríklad na ľubovoľnom mieste v jednej miestnosti. Podľa autorov tejto technológie ide o prevratnú novinku, vďaka ktorej budú môcť byť smartfóny tenšie, nakoľko nebudú potrebovať tak silné batérie.

ubeam-cellphone-wireless-charger-2014-08-07-02

Princíp fungovania tejto technológie je jednoduchý. Energia prichádzajúca do prevodníka sa zmení na ultrazvukové vlny a tie sa šíria vzduchom ako zvuk, ktorý ale nemôžeme počuť. Zariadenie so správnym prijímačom dokáže prijatý ultrazvuk premeniť späť na energiu, a tú uložiť do akumulátora. Momentálne má uBeam niekoľko nedostatkov, ako napríklad dosah len v uzavretom priestore (ultrazvuk neprejde stenami) a značná strata energie závislá od vzdialenosti. Veríme však, že má táto technológia do budúcnosti veľký potenciál a určite sa s ňou stretneme, možno neskôr a pod iným názvom.

Zdroj: Engadget

7.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+