MojAndroid

Ak patríte medzi veľkých Android nadšencov, určite ste už skúšali spraviť na svojom zariadení ROOT, nainštalovať alternatívnu recovery či ROM. Všetky tieto možnosti sú k dispozícii, no ich používanie nie je pre väčšinu z nás veľmi prívetivé. Platí to aj o zálohovaní telefónu do PC, čo je teraz ale oveľa jednoduchšie.

Náš tip
TWRP vo verzii 3.1 prináša zálohu a obnovu cez ADB + ďalšie novinky

Ak ste si v minulosti chceli preniesť zálohu z telefónu do PC, museli ste využiť ADB príkazy, alebo najskôr spraviť zálohu v telefóne a následne ju preniesť ako hocijaký iný súbor. To je pomerne komplikované a zdĺhavé. Nový nástroj TWRP Backup & Restore Tool ale celý proces výrazne uľahčuje.

Umožní vám zálohovať a obnovovať zálohy zariadenia priamo z vášho počítača so systémom Windows. Žiadne zadávanie ADB príkazov, iba jednoduché používateľské prostredie s niekoľkými funkciami. Majte ale na pamäti, že nástroj funguje iba s novou TWRP 3.1.0 Recovery. Ďalšie informácie a riešenia prípadných problémov nájdete v príslušnom vlákne na fóre XDA.

Zdroj: XDA

14.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+