MojAndroid

Ak patríte medzi veľkých Android nadšencov, určite ste už skúšali spraviť na svojom zariadení ROOT, nainštalovať alternatívnu recovery či ROM. Všetky tieto možnosti sú k dispozícii, no ich používanie nie je pre väčšinu z nás veľmi prívetivé. Platí to aj o zálohovaní telefónu do PC, čo je teraz ale oveľa jednoduchšie.

Náš tip
TWRP vo verzii 3.1 prináša zálohu a obnovu cez ADB + ďalšie novinky

Ak ste si v minulosti chceli preniesť zálohu z telefónu do PC, museli ste využiť ADB príkazy, alebo najskôr spraviť zálohu v telefóne a následne ju preniesť ako hocijaký iný súbor. To je pomerne komplikované a zdĺhavé. Nový nástroj TWRP Backup & Restore Tool ale celý proces výrazne uľahčuje.

Umožní vám zálohovať a obnovovať zálohy zariadenia priamo z vášho počítača so systémom Windows. Žiadne zadávanie ADB príkazov, iba jednoduché používateľské prostredie s niekoľkými funkciami. Majte ale na pamäti, že nástroj funguje iba s novou TWRP 3.1.0 Recovery. Ďalšie informácie a riešenia prípadných problémov nájdete v príslušnom vlákne na fóre XDA.

Zdroj: XDA

14.3.2017
 • Rastislav Salamon
  • JaroB

   tam si môžeš zálohovať akurát tak foto a somariny ale nie celú ROM

 • Jakub Kazimír

  Pravdupovediac ja som si rom nikdy nezalohoval. Skusim som to dvakrat v custom recovery a v obidvoch pripadoch mi to akurat rozbilo rom v telefone a subory efs ktore som si nastastie zazalohoval rucne

 • Peter Šlachta

  Ja zálohujem cez flashfire a paráda. Dám full a mám všetko komplet.

 • Peter Šlachta

  Záloha má v mojom prípade 6 giga, ale som spokojný. Je tam komplet nastavenia, aplikácie, widgets, pamäť telefónu… Proste všetko ako som si ponastavoval.

 • mato

  subory si zalohujem synchronizaciou na google drive, a len tak mimochodom, v TWRP sa da spravit zaloha telefonu aj bez dalsich softov..

  • mato

   keby chcem tak aplikacie a data si viem odzalohovat ale naco?

+