MojAndroid

Sociálna sieť Twitter patrí medzi priekopníkov vo svojom priemysle, no v posledných rokoch sa trápi so spomalením rastu používateľskej základne. V poslednom období sa však veci v spoločnosti začali hýbať a po angažovaní staro-nového CEO Jacka Dorseyho sme počuli o niekoľkých novinkách, ktoré by mohli sociálnej sieti vrátiť niekdajšiu slávu. Najnovšia funkcia by pritom mala úplne prepracovať systém zobrazovania správ na časovej osi, čo by sa mnohým používateľom nemuselo veľmi páčiť.

Približne pred rokom predstavila sociálna sieť Twitter funkciu while you were away (kým ste boli preč), ktorá po návrate na sociálnu sieť používateľov informovala o najzaujímavejších príspevkoch. Vďaka tomu ste mohli byť ihneď informovaní o najdôležitejších udalostiach aj bez toho, aby ste museli niekoľko minút prehľadávať celý zoznam s novinkami a hľadať tam najzaujímavejšie príspevky. Po novom by mala celá sieť fungovať podobne a po návrate na sociálnu sieť sa príspevky zoradia podľa zaujímavosti a nie iba podľa času ako je to v súčasnosti.

Twitter timeline

Samozrejme, do úvahy bude braných veľa faktorov, no nový algoritmus zoraďovania príspevkov bude vychádzať práve z toho algoritmu, ktorý sa stará o výber príspevkov vo funkcii while you were away. Po tom, ako si prezriete najpopulárnejšie príspevky, môžete zoznam noviniek aktualizovať a tie sa už potom zobrazia v chronologickom poradí tak, ako sme na to zvyknutí teraz.

Hoci ide o pomerne zaujímavú funkciu, nie všetci používatelia sú z nej nadšení. Už teraz ju totiž môže testovať vybraná skupina používateľov a mnohí sa na ňu sťažujú. Problémy sú s nedokonalým výberom príspevkov, ale aj so všeobecnou myšlienkou novinky. Podľa niektorých testerov totiž takéto zoraďovanie príspevkov ničí zmysel sociálnej siete a ak napríklad niekto naživo opakovane prispieva z nejakej udalosti, tieto príspevky sa nezobrazia chronologicky ale podľa popularity, čo nie je vždy najvhodnejšie. Mnohí používatelia sa búrili aj preto, lebo uniknuté informácie naznačovali, že nová verzia sociálnej siete by mohla byť sprístupnená už tento týždeň. Hoci to ešte nie je potvrdené, vieme aspoň to, že aj keď bude novinka predstavená, používatelia si budú môcť vybrať, či budú chcieť novú funkciu používať alebo nie.

Bez ohľadu na to, ako dopadne funkcia po reálnom nasadení do obehu, je skvelé vidieť, že sa v spoločnosti aspoň niečo deje a že sa vedenie snaží prísť s novinkami a nápadmi, ktoré by mohli oživiť upadajúcu službu. Čo poviete na túto novinku? Po tom, ako bola sociálna sieť preložená aj do slovenčiny, je pravdepodobné, že začneme službu využívať vo väčšej miere aj na Slovensku, a tak sa nás tieto novinky reálne týkajú.

Zdroj: The Verge

8.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+