MojAndroid

Spoločnosť Twitter bola na pôde USA obvinená z porušovania súkromia používateľov. Obvinenie hovorí o tom, že Twitter systematicky zachytával, čítal a menil priame správy medzi používateľmi, čo zjavne súvisí s tým, že Twitter automaticky skracuje URL adresy zaslané v správach medzi používateľmi. Hoci táto funkcia vyzerá nevinne a prakticky, Twitter takto podľa obvinení mohol sledovať, čo si používatelia medzi sebou posielajú a monitorovať tak jednotlivé URL adresy. Twitter si myslí, že toto obvinenie je “bezvýznamné”.

zakon-sud-titulka

Náš tip
Čecha odsúdili za nenávistný status na Facebooku. Chválil teroristov

Twitter by ale súd mal brať vážne. Žalobca si totižto na tento prípad najal firmu Edelson PC, ktorá je známa svojimi súdmi s high-tech spoločnosťami. Bezpečnosť súkromných správ cez Twitter však naďalej zostáva otáznou. Priame správy medzi používateľmi sa totižto šifrujú na strane používateľa a posielajú sa k príjemcovi cez servery Twitteru. Cez ne sa však zrejme spoločnosť dostala priamo k textu správy a automaticky v ňom vyhľadala URL, zmenila ju na skrátenú verziu a správu poslala ďalej. Podobným obvineniam čelil aj Google kvôli Gmailu, v ktorom zas skenoval správy kvôli zobrazovaniu adekvátnych reklám, no súd bol ukončený ešte pred vyhlásením rozsudku, a tak sa Twitter nemôže spoliehať na žiadny precedens.

Zdroj: TheVerge

16.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+