MojAndroid

Twitter má síce stále vo svete dobrú pozíciu v súvislosti so sociálnymi sieťami, no obrovský kus slávy si už dávno ukradli Facebook či Instagram. Twitter však nezaháľa a tiež predstavuje rôzne novinky, ktoré by mohli zatraktívniť nie len funkcie ale aj jeho používateľskú skúsenosť. Tak je tomu i teraz. Twitter totiž prináša nové rozhranie a dizajn. A treba uznať, že je mimoriadne pôsobivé vo svojej jednoduchosti a vzdušnosti.

V prvom rade sa stretneme s bočným navigačným panelom, kde sa stretnete s podstatnými bodmi ako Profil, Nastavenia, Súkromie. S tým súvisí spodná lišta s menu, ktorá sa tak viac uvoľnila.

Twitter ďalej prešiel k okrúhlym fotografiám už dávnejšie vo verzii pre Android, momentálne sa táto menšia zmena dostáva aj na iOS. Novinkou je výraznejší popis kategórií, teda nadpisov a tiež má konzistentnejšiu typografiu. Hovoriť môžeme aj o intuitívnejšom navádzaní. Jednotlivé ikonky ako Odpovedať, Retweet či Like sú tiež jemnejšie.

Update sa týka najmä používateľov Twitteru pre iOS, Android, TweetDeck a Twitter Lite. Zatiaľ nie je isté, či k nám dorazí v najbližších dňoch alebo týždňoch.

Používate Twitter? Uprednostňujete inú sociálnu sieť? Prečo? Ak chcete, dajte nám vedieť v komentári.

Zdroj: androidcommunity.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+