MojAndroid

Obľúbená sociálna sieť Twitter je dostupná už aj v slovenskom jazyku. Nové jazykové prostredie je dostupné zatiaľ iba v Beta verzii a hoci to môže pôsobiť ako malý krok, mohlo by ísť o finálne presadenie sa sociálnej siete aj na našom území. Sociálna sieť už existuje po boku Facebooku a ďalších už pomerne dlho, no u nás zatiaľ veľmi dobré meno nemá. Používateľská základňa Slovákov tu príliš silná nie je a pokiaľ nehovoríte po anglicky, iba ťažko by ste si našli zaujímavé osobnosti a účty na sledovanie.

Náš tip
MojAndroid.sk je aj na Twitteri! Sledujte nás!

To by sa ale teraz mohlo zmeniť. V niektorých krajinách patrí Twitter medzi absolútne najobľúbenejšie sociálne siete a najmä v technologickom priemysle má veľmi dobré meno. Aj keď sa spoločnosť trápi a hľadá nové alternatívy, ako prilákať nových používateľov, stále ide o obrovskú spoločnosť, ktorá má bohatú históriu a množstvo skúseností. V češtine funguje Twitter už niekoľko rokov a za ten čas sa tu stal pomerne populárnym nástrojom na zdieľanie noviniek a správ. Aj u nás nájdeme niekoľko osobností, ktoré sem pravidelne prispievajú, no skutočne zaujímavý obsah sa ukrýva v zahraničných účtoch. To by sa ale teraz mohlo zmeniť a okrem jazykovej verzie možno uvidíme aj trochu viac osvety, ktorá nás upozorní na existenciu tejto sociálnej siete.

twitter-sk

Slovenčinu na sieti Twitter si môžete nastaviť prostredníctvom tohto odkazu. Ak používate na vašom zariadení nejakú alternatívnu mobilnú aplikáciu, je veľmi pravdepodobné, že tu ešte slovenčinu k dispozícii mať nebudete a budete musieť počkať do najbližšej aktualizácie. Príliš veľa sa toho ale v slovenskej verzii nezmení, iba tradičné výrazy ako Tweets, Followers a Following sa zmenia na Tweety, Sledovaný a Sledujúci. Orientácia v prostredí siete tak zostane nezmenená, no takto bude aspoň Twitter lepšie prístupný pre väčšiu časť nášho obyvateľstva.

Zdroj: Zive.sk

18.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+