MojAndroid

Mikroblokovacia platforma Vine už viac nebude existovať. Oznámila to spoločnosť Twitter, ktorej teraz sociálna sieť patrí. Tá si najskôr získala množstvo fanúšikov vďaka svojej štruktúre, keď používateľom umožňovala nahrať iba 6-sekundové video, ktoré sa donekonečna opakovalo. Po akvizícii spoločnosťou Twitter sa situácia zmenila a populárne “vines” mohli mať už 140 sekúnd. Možno aj to prispelo ku klesajúcej popularite sociálnej siete, ktorú sa teraz Twitter rozhodol zrušiť.

Svoju pozornosť upriamuje na sieť Periscope, ktorá umožňuje zdieľať živé video. Sieť Vine si pritom získala popularitu najmä mladších používateľov, a tak možno mnohým z vás chýbať nebude. Pre fanúšikov je však dobrou správou aspoň to, že Vine nebude zrušený okamžite. Stať by sa tak malo v priebehu ďalších mesiacov, pričom používatelia na to budú včas upozornení. Budú si tiež môcť stiahnuť svoje nahrané videá a zálohovať si tak svoje výtvory.

Verzia: 6.0.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 6.0.0
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Vine (Medium) via GSM Arena

28.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+