MojAndroid

Sociálna sieť Twitter zameraná predovšetkým na krátke príspevky dnes ruší svoj povestný limit 140 znakov pre jeden príspevok. Ide o zaujímavú funkcionalitu, vďaka ktorej si teraz používatelia vo vybraných jazykoch môžu vychutnať príspevky až rádovo v dĺžke do 280 znakov. Ide prakticky o zdvojnásobenie pôvodného limitu pre jeden príspevok v rámci služby Twitter.

Náš tip
Twitter prichádza s novším používateľským rozhraním a vzdušným dizajnom

Testovacia prevádzka odhalila zaujímavé dáta

Twitter spustil testovaciu verziu tejto funkcie určitej uzavretej skupine používateľov. Testovanie trvalo približne 6 týždňov a obsahovalo najmä používateľov s veľkým počtom sledovateľov či nejaké celebrity. Po skončení testovania priniesol Twitter zaujímavé údaje vzťahujúce sa na novú funkciu.

Podľa štatistických údajov z testovacej prevádzky je iba 5% príspevkov dlhších ako pôvodných 140 znakov a dokonca len 2% príspevkov obsahovali viac ako 190 znakov. Napriek tomu väčšina používateľov už v súčasnosti obdržala aktualizáciu, ktorá prináša možnosť pridávať príspevky s dvojnásobným množstvom znakov. Twitter tak chce ponúknuť používateľom viac priestoru pre realizáciu v rámci krátkych príspevkov.

Náš tip
Twitter Lite: zjednodušená verzia mobilného webu s úsporou dát
Náš tip
Google odkúpil analytickú a vývojársku časť siete Twitter

Nový limit znakov sa nebude týkať japonských, kórejských a čínskych jazykov, ktoré používajú rádovo menej znakov pre vyjadrenie určitej situácie. Okrem obmedzenia niektorých spomínaných jazykov prichádza aj graficky obmenený indikátor pre počet zostávajúcich znakov vo vašom príspevku. Používate Twitter? Oceníte možnosť pridávať dlhšie príspevky? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: gsmarena

8.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+