MojAndroid

Bezpečnosť sociálnych sietí je posledné dva roky pod paľbou neustálej kritiky. Asi najčastejšie je kritizovaný americký internetový gigant Facebook, ktorého škandál Cambridge Analytica dokonca otriasol politikou v USA. Najnovší bezpečnostný problém ale má konkurenčná sociálna sieť Twitter. Podľa portálov TheVerge a AndroidPolice napadli hackeri používateľské Twitter účty viacerých známych osobnosti.

Twitter podvod s kryptomenami

Napadnuté účty Elona Muska, Billa Gatesa alebo Baracka Obamu

V stredu v poobedných hodinách zablokoval Twiiter množstvu svojich overených populárnych používateľov možnosť posielať nové tweety. Dôvodom bolo, že sa k nim hackerom podarilo získať prístup, ktorý následne zneužili k podvodu. Napadnutý bol napríklad účet šéfa spoločnosti Tesla Elona Muska, šéfa Amazonu Jeffa Bezosa, bývalého prezidenta USA Baracka Obamu alebo zakladateľa Microsoftu Billa Gatesa. Mená známych osobnosti boli potom využité k vyvolaniu dôveryhodnosti u podvodu s kryptomenami. V prípade Elona Muska sa tak stalo už druhýkrát.

Podvodníci sľubovali bitcoiny zadarmo

Cez tweety podvodníci sľubovali sledovateľom známych osobnosti rozdávanie kryptomien. Podmienkou bolo poslať hocijakú sumu v bitcoinoch na účet kryptopeňaženky podvodníkov a následne sa im mal vrátiť dvojnásobok tejto sumy. Pre bystrého človeka za normálnych okolnosti jasný podvod môže vďaka overenému twitter účtu známeho miliardára získať na dôveryhodnosti. A podľa portálu AndroidPolice sa skutočne niekoľko ľudí nachytalo. Uskutočnili cez 350 transakcií v celkovej hodnote viac ako 100 tisíc eur.

Spoločnosť Twitter ale v krátkej dobe zakročila, kontá dočasne zablokovala a podvodné tweety rýchlo vymazala. Podľa najnovších informácií nebola chyba na strane známych osobnosti a slabého zabezpečenia ich účtov. Útočníci mali najprv útok cieliť na zamestnancov sociálnej siete s prístupom k interným systémom a nástrojom Twitteru. A vďaka ním sa následne dostali k účtom známych osobnosti. Spoločnosť tak dočasne zablokovala aj prístup k internému systému a preventívne aj ďalšie účty, ktoré neboli priamo napadnuté. Viac informácií poskytne po internom vyšetrovaní.

X
X
Developer: X Corp.
Price: Free
  • X Screenshot
  • X Screenshot
  • X Screenshot
  • X Screenshot
  • X Screenshot
Náš tip
Používatelia v Európe môžu po novom prehliadať aj aplikácie, ktoré pre nich neboli dostupné
16.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+