MojAndroid

Spoločnosť Twitter prináša novinku v podobe novej verzie mobilného webu s názvom Twitter Lite. Prináša rýchlejšie načítanie aj pri pomalom pripojení, minimalizuje množstvo prenesených dát a vo vašom smartfóne zaberie miesto len približne 1 MB. Spoločnosť tvrdí, že nová verzia Twitter Lite má byť až o 30% rýchlejšia v načítaní oproti štandardnej verzii tejto sociálnej siete.

Náš tip
Google odkúpil analytickú a vývojársku časť siete Twitter

Webová Lite verzia je zameraná najmä na rozvojové trhy v Ázii, Južnej Amerike či Afrike. Ide práve o trhy, kde sú mobilné siete pomalšie a dátové tarify pomerne drahé. Twitter Lite však neprináša všetky podporované funkcie. Nebude možné napríklad nahrať video k vašim príspevkom.

Náš tip
Twitter ruší sociálnu sieť Vine

Naopak z podporovaných funkcií sú k dispozícii funkcie ako prehliadanie časovej osy, profilov, tweetov, posielanie súkromných správ, zobrazenie trendových príspevkov či vkladanie obrázkov. Užitočnou je tiež funkcia úspory mobilných dát. Obrázky a videá vám zobrazí len v náhľade a je na vašom rozhodnutí, ktoré z nich chcete stiahnuť. Spoločnosť tvrdí, že to môže znížiť spotrebu dát až o 70%.

V prípade použitia na mobilnom zariadení s OS Android a prehliadača Google Chrome prináša tiež istú pridanú hodnotu. Ide o podporu “Push” notifikácií z prehliadača Chrome alebo možnosť pripnúť Twitter Lite na domovskú obrazovku. Spustenie je následne otázkou jediného kliknutia. Nové webové rozhranie Twitter Lite je k dispozícii už teraz používateľom po celom svete. Pre spustenie a vyskúšanie je potrebné len prejsť na stránku mobile.twitter.com.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: androidauthority

6.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+