MojAndroid

Obľúbená sociálna sieť Twitter nedávno čelila škandálu so zneužitím osobných účtov známych osobností k podvodu s kryptomenami. K ďalšiemu bezpečnostnému problému sa teraz podľa portálu AndroidCommunity priznala sama. Ohrozené sú ale len zariadenia s predošlými verziami systému Android.

Problém sa netýka zariadení so systémom Android 10

Twitter na svojom blogu oznámil, že bezpečnostná chyba sa týka asi 4 % Android zariadení. Netýka sa to smartfónov a tabletov so systémom Android 10. Pokiaľ má ale váš smartfón stále systém vo verzii Android 8.0 Oreo alebo Android 9.0 Pie, tak by ste mali spozornieť. Chyba totiž umožňuje hackerom prístup k súkromným dátam ako sú napríklad Priame správy (Direct Messages).

Hacker vďaka nej môže jednoducho obísť povolenia aplikácií tretích strán v systéme Android. Twitter ale tvrdí, že neeviduje žiaden prípad zneužitia a v novej verzii jeho aplikácie by už mala byť chyba odstránená. Ohrozeným používateľom zatiaľ zablokoval prístup k aplikáciam tretích strán k súkromným dátam v Twitter účte. Taktiež im rozoslal notifikáciu s upozornením na chybu v staršej verzii.

Twitter má už druhý bezpečnostný problém v krátkej dobe

Pre Twitter je to už druhý bezpečnostný škandál v poslednej dobe. Pred pár týždňami napadli hackeri účty známych osobnosti ako je šéf spoločnosti Tesla Elon Musk, šéf Amazonu Jeff Bezos alebo bývalý prezident USA Barack Obama. Cez tweety podvodníci sľubovali sledovateľom známych osobnosti rozdávanie kryptomien. Podmienkou bolo poslať hocijakú sumu v bitcoinoch na účet kryptopeňaženky podvodníkov a následne sa im mal vrátiť dvojnásobok tejto sumy. Nepozorný človek tak mohol skočiť na inak jasný podvod, pretože účtom známych osobnosti dôveroval.

X
X
Developer: X Corp.
Price: Free
  • X Screenshot
  • X Screenshot
  • X Screenshot
  • X Screenshot
  • X Screenshot
Náš tip
Nové ultimátum: Ak sa TikTok nepredá do 45 dní, príde absolútny zákaz
7.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+