MojAndroid

Uniknutých informácií je už toľko, že hoci nepoznáme oficiálne vyjadrenie zo strany vedenia sociálnej siete Twitter, je takmer isté, že 140-znakové obmedzenie na príspevkoch v sieti zanikne. Ide o jednu z najznámejších charakterových čŕt modernej éry sociálnych sietí, no neustály rast velikánov ako Facebook či Instagram znamenal pre Twitter tvrdý úder. Rast používateľskej základne sa zastavil, a tak musia prísť nejaké zmeny.

Všetko teraz nasvedčuje tomu, že jednou z najväčších bude práve implementovanie možnosti posielania dlhších príspevkov. Niektoré dohady naznačujú, že nový limit bude na úrovni až 10 000 znakov, čo je v súčasnosti limit pre priame správy v sieti. Bolo by ale zaujímavé vidieť, ako Twitter takúto novinku naimplementuje. Je to totiž obrovský nárast oproti súčasným 140 znakom a je možné, že by sa tak úplne zmenil obraz sociálnej siete.

twitter-titulka

Hoci stále ide iba o špekulácie, zrejme sa Twitter nezmení na skladisko extrémne dlhých príspevkov. Jednou z výhod sociálnej siete je aj jej jednoduchosť a rýchlosť pri objavovaní nových informácií. Nutnosť dodržiavať 140-znakové obmedzenie je pre mnohých používateľov skôr výhodou a ak by sa začali v sieti objavovať niekoľkonásobne dlhšie príspevky, mohlo by to znamenať ešte väčšiu vlnu nevôle zo strany používateľov. Jednou z možností je napríklad použitie obdoby služieb, ktoré už teraz umožňujú používateľom vytvárať dlhšie príspevky. Ide ale iba o obchádzku obmedzenia presmerovaním čitateľa príspevku na inú stránku, kde sa nachádza dlhá verzia príspevku. Takéto riešenie ale nie je užívateľsky prívetivé a bolo by zaujímavé, ak by Twitter zvolil túto možnosť.

Ďalšou možnosťou je jeddnoduché rozbaľovanie príspevkov. Príspevky zostanú na prvý pohľad rovnako dlhé a po rozbalení sa objaví celý príspevok priamo na stránke, resp. v aplikácii. To by bolo rozumnejšie a aj praktickejšie. Uvidíme, ako sa Twitter s problémom popasuje a kedy vlastne novinku prinesie. Vzhľadom na to, že o nej vieme iba z uniknutých informácií a rôznych špekulácií, žiaden časový harmonogram ešte nebol zverejnený.

Zdroj: Recode via Android Community 

11.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+