MojAndroid

Sociálne siete Facebook a Twitter sa v posledných mesiacoch rozhodli razantne zakročiť proti šíreniu hoaxov alebo nenávistných príspevkoch v ich službách. Neunikol tomu ani americký prezident Donald Trump, ktorý je kvôli svojim nenávistným prejavom a šíreniu klamlivých informácií často kritizovaný. Podľa portálu Bloomberg mu teraz obidve spoločnosti zablokovali video a účet, ktorým mal šíriť hoax o koronavíruse.

Trump zľahčuje epidémiu koronavírusu dlhodobo

Donald Trump čelí kritike kvôli koronavírusu Covid-19 už od začiatku epidémie. V prvých mesiacoch ju zľahčoval a nazýval obyčajnou chrípkou. Následne odporúčal ako prevenciu pitie dezinfekcie a odmietal nosenie rúška, ako to od začiatku robili jeho demokratickí oponenti. Momentálne je USA najzasiahnutejšou krajinou a denne pribúdajú desaťtisíce nových nakazených. Napriek tomu prezident USA prehlasuje, že vývoj epidémie je priaznivý. V rozhovore pre svoju obľúbenú bulvárnu televíziu Fox News ale zašiel ešte ďalej.

Podľa Trumpa sú deti proti koronavírusu úplne imúnne

Tvrdí v ňom, že deti nemajú s koronavírusom problémy a podľa doktorov sú vraj proti nemu úplne imúnne. Toto prehlásenie okamžite spustilo kritiku odborníkov, ktorí ho označili za nepravdivé, nezodpovedné a nebezpečné. Podľa vyhlásenia Svetovej zdravotníckej organizácie  WHO môžu byť deti nakazené rovnako ako akýkoľvek iný človek. Video z rozhovoru bolo následne zdieľané na Twitter účte Trumpovej prezidentskej kampane @TeamTrump. Sociálna sieť ale okamžite zareagovala a video zablokovala spolu s celým účtom.

Zareagoval Twitter aj Facebook

Podľa hovorcu Twitteru video porušovalo pravidlá používania služby a šírilo nepravdivú informáciu o koronavíruse Covid-19, ktorá môže ohroziť zdravie ľudí. Video sa objavilo aj na Trumpovom prezidentskom účte @realDonaldTrump, ktorý ale sieť nezablokovala. Ako dôvod uviedla, že išlo iba o retweet z účtu @TeamTrump. Rovnako proti videu postupovala aj konkurenčná sociálna sieť Facebook. Hovorca Trumpovej kampane Tim Murtaugh zareagoval tvrdením, že ľudia zo Silicon Valley sú dlhodobo beznádejne zaujatí proti prezidentovi.

X
X
Developer: X Corp.
Price: Free
  • X Screenshot
  • X Screenshot
  • X Screenshot
  • X Screenshot
  • X Screenshot
Náš tip
Samsung vládne trhu smartfónov v EÚ, Xiaomi predbehlo Huawei
6.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+