MojAndroid

Počas uplynulého týždňa čoraz viac obyvateľov Číny strácalo prístup k streamerskej službe Twitch. Od 20. septembra čínska vláda oficiálne zablokovala svojim obyvateľom prístup na oficiálnu Twitch stránku, a taktiež zmazala Twitch aplikáciu z iOS App Storu. Dôvod zákazu nie je známy, na rozdiel od iných cenzúrnych opatrení vykonávaných v tejto krajine.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Nezmyselné zákazy?

Twitch je bez pochýb najväčšou sieťou streamovania (nielen) v Ázii. V Číne napríklad zažil výbuch obľúbenosti najmä vďaka miestnym Asian Games eSports. Nuž, nie na dlhú dobu. Čínska vláda prístup do služby Twitch úplne zablokovala a napríklad verný fanúšikovia elektronických športov si budú musieť nájsť iný zdroj na sledovanie týchto priamych prenosov. Twitch denne navštevujú milióny divákov, ktorých zaujímajú napríklad prenosy z populárnych hier, ako Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends či Fortnite. Niektoré špekulácie naznačujú, že dôvodom zákazu Twitchu v Číne je preventívny blok médií, ktoré sú populárne na “západe”. Tieto obmedzovania čínskej vlády sa, samozrejme, nemusia obyvateľom páčiť a my len môžeme hádať, čo bude v Číne zablokované nabudúce.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Twitch Prime: Sladké časy pozerania bez reklám končia
Náš tip
Čína už naplno blokuje službu WhatsApp

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+