MojAndroid

Ak pracujete vo firme, kde musíte s kolegami komunikovať na dennej báze prostredníctvom e-mailov, určite viete, aké to môže byť problematické a neprehľadné. Dnes už existujú šikovné riešenia, ktoré mnohé z týchto problémov odstraňujú. Novým prírastkom v tejto rodine služieb je Twist od tvorcov populárnej aplikácie Todoist.

Zaujímavá alternatíva pre Slack

Aplikácia sa snaží zjednodušiť komunikáciu tak, aby upozornenia na nové správy dostali vždy iba tí ľudia, ktorých sa týkajú. Určite si viete predstaviť, koľko času by sa ušetrilo, ak by ste si v priebehu dňa čítali vždy iba relevantné správy a odpovedali na otázky, ktoré sú adresované konkrétne vám.

Menej upozornení = vyššia produktivita

Twist kategorizuje konverzácie do kanálov, kde nájdete jednotlivé vlákna. Pointou je viesť reálnu konverzáciu s tým, že každá správa je adresovaná konkrétnemu používateľovi alebo skupine používateľov. Všetky upozornenia sa potom objavia v centralizovanom Inboxe, vďaka čomu vždy budete vedieť, ktoré správy si máte prečítať.

Veľkou odlišnosťou oproti podobným aplikáciám je fakt, že Twist nepoužíva online indikátor prítomnosti. To síce znamená, že vaši kolegovia nevedia či ste prítomní alebo nie, no má to aj nejaké výhody. V bežnej chatovacej aplikácii si používatelia môžu vysvetliť vašu prítomnosť tak, že ste pripravení okamžite odpovedať na správy. To môže byť kontraproduktívne vzhľadom na ostatnú prácu, ktorú musíte vykonať. V prípade aplikácie Twist sa tak vy sami môžete rozhodnúť, kedy na správy odpovedáte. Keďže ich máte všetky v jednom Inboxe, môžete ich vyriešiť naraz a nemusíte byť ustavične vyrušovaní upozorneniami.

Twist: Väčšina funkcií je zadarmo

Twist je tak zaujímavým prepojením medzi chatovacími aplikáciami typu Slack a klasickým e-mailom. Ak chcete aplikáciu vyskúšať aj vy, spraviť tak môžete úplne zadarmo. Obmedzení tu nie je veľa, akurát nie je k dispozícii neobmedzené vyhľadávanie v správach, ktoré sú archivované iba jeden mesiac. K dispozícii je aj viac úložného priestoru, pričom vo verzii zdarma je k dispozícii iba 5 GB miesta. Obmedzený je aj počet integrácií s ostatnými aplikáciami, ktorých môžete prepojiť iba päť. Pre menšie firmy však môže byť aj bezplatná verzia absolútne dostačujúca. Viac informácií aj s cenami predplatného nájdete na oficiálnej stránke aplikácie twistapp.com.

Verzia: 1.2.1
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: The Verge

22.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+