MojAndroid

Mnohí z vás sa po kúpe nového Android smartfónu či tabletu stretávajú s problémami pri nastavovaní mobilného internetu či MMS správ. Tieto nastavenia závisia na položke APN (Acces Point Name) a jej nastavení. Hoci samotní operátori ponúkajú niekoľko možností, ako si APN v mobilnom zariadení  môžete nastaviť (SMS správa, návod na internete, priamo v predajni), často ide o návody, ktoré sú zákazníkom nezrozumiteľné alebo sa jednoducho boja niečo meniť, aby sa to ešte viac nepokazilo. Veľmi rozšírené sú problémy so zariadeniami značky Sony/SonyEricsson. Hoci je internet v mobile funkčný, často funguje len v internetovom prehliadači. Problémy tak nastávajú v situácii, keď internet potrebujete využiť v jednej z nainštalovaných aplikácií. Vtedy je treba zmeniť nastavenia položky APN. To už však nemusíte robiť manuálne, postačí vám bezplatná aplikácia Tweakker, ktorú si dnes predstavíme!

Tweakker je aplikácia, ktorá vám pomôže v mobile či tablete nastaviť APN pomocou 3 jednoduchých krokov. Tento postup zvládne určite každý, preto sa nemusíte báť, že niečo pokazíte. V prvom rade musíte zvoliť krajinu v ktorej sa nachádzate a operátora, ktorého služby využívate. Potom už len potvrdíte váš výber a aplikácia nastaví všetko ostatné. Tweakker vám internet nielen nastaví, ale aj otestuje. Ak by sa stalo, že vám internet nepôjde, môžete sa krok po kroku vrátiť späť a tým všetko vrátiť do pôvodného stavu. Aplikácia Tweakker funguje vo viac ako 200 krajinách a pre viac ako 1100 operátorov. Bohužiaľ, verzia dostupná na Google Play Store funguje len pre zariadenia, ktoré nemajú najnovší Android Ice Cream Sandwich, no vývojári pracujú aj na verzii pre ICS. Ak vás Tweakker pre ICS zaujíma, môžete sa prihlásiť na odber jeho beta verzie, akonáhle bude dostupná.

        

Tweakker si môžete do svojho Android zariadenia stiahnuť pomocou nášho widgetu s odkazom priamo na Google Play Store. Do komentárov nám píšte, či sa vám internet a MMS vo vašom zariadení podarilo pomocou tejto aplikácie nastaviť.

 

Tweakker APN INTERNET MMS
Tweakker
Verzia 1.38.2 (30. 5. 2012)
Veľkosť 8,2 MB
1.6+

Zadarmo
5.6.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+