MojAndroid

Český vývojári pripravujú router, ktorý bude dostatočne bezpečný pre všetky bežné domácnosti. Novinka s názvom Turris Omnia je pripravená do výroby, keďže absolvovala veľmi úspešnú kampaň na portáli Indiegogo.

Za vývojom routeru stojí združenie CZ.NIC, ktoré je správcom českej národnej internetovej domény. Router získal na portáli podporu vo výške 1 139 344 USD, čo je až 857 % pôvodnej požadovanej sumy. Najväčším podielom sa o to pričinili českí fanúšikovia, no o router mali záujem aj v Nemecku, USA a v Anglicku.

Router je špecifický najmä svojou výbavou. Nachádza sa tu dvojjadrový procesor Marvell Armada 385 taktovaný na 1,6 GHz a 1/2 GB RAM. K dispozícii sú aj dva USB 3.0 konektory a dokonca aj slot na SIM kartu. Router má aj vlastný operačný systém Turris Omnia, ktorý dokáže reagovať na aktuálne hrozby. Odolnosť routeru je zabezpečená pravidelnými aktualizáciami, ktoré prichádzajú priamo z CZ.NIC, a tak sa nemusíte obávať o svoju bezpečnosť. Okrem toho má router zabudovaný aj čip, ktorý sa stará o automatické šifrovanie a umožní vám, aby ste pri práci s internetom boli skutočne pokojní. Zariadenie bolo možné v kampani kúpiť za 179 USD, no v predaji bude stáť zrejme o pár desiatok dolárov viac.

Zdroj: Novinky.cz 1, 2, Indiegogo

20.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+