MojAndroid

Počasie sa každým dňom zlepšuje, máme za sebou niekoľko pekných a slnečných dní, ktoré priam nabádajú na turistiku. Keďže svoje smartfóny máme stále pri sebe, počas turistiky môže prísť vhod napríklad taká poriadna turistická mapa. Tie papierové síce majú svoje čaro, no mať ju v digitalizovanej forme je pohodlnejšie. Technický pokrok proste nezastavíme. Navyše, s mapou v smartfóne vďaka GPS vždy viete, kde sa nachádzate a kam mierite. Toto sú najlepšie aplikácie s turistickými mapami pre Android podľa redakcie.

Mapy.cz

Vydarená aplikácia od našich západných susedov, ktorá určite patrí medzi tie najlepšie (ak nie je úplne najlepšia). Aplikáciu môžete používať ako hosť bez prihlásenia, no po prihlásení s ňou dokážete omnoho viac. Môžete si napríklad naplánovať trasy a podobne. Už v základe ponúka naozaj poriadne podrobné mapy s označením turistických chodníkov a ciest. Nechýbajú vrstevnice, takže dopredu viete, aké bude na vašej ceste stúpanie a či sa poriadne zapotíte.

Verzia: 5.2.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5.2.0
Aktuálna cena: Zdarma

ViewRanger Trasy a Mapy

Je to vlastne mapa, ktorá je akýmsi digitálnym sprievodcom po celom svete. Obsahuje vysoko detailné topografické mapy, ktoré sú oveľa podrobnejšie, ako napríklad Google mapy. Hlavne čo sa týka turistických trás a chodníkov. V prípade nutnosti vie poslúžiť aj ako navigácia. Ak si mapy stiahnete, môžete aplikáciu využívať aj offline.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Turistická mapa SR

Aplikácia obsahuje podrobnú offline topografickú mapu Slovenskej Republiky s turistickými chodníkmi, bodmi, vrchmi, atď. Svoje prejdené trasy si môžete nechať nahrávať a aplikácia Vám ich potom zobrazí na mape, vypočíta rôzne štatistiky + vykreslí výškove profily. Nahraté trasy, pre ďalšie spracovanie, môžete exportovať. Mapa je v mierke 1 : 35 000.

Verzia: 1.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2
Aktuálna cena: Zdarma

PhoneMaps

Mobilná aplikácia PhoneMaps ponúka ZADARMO zoomovateľné turistické a cykloturistické mapy s kompletnou sieťou značených turistických a cykloturistických trás v takmer celej Európe, mapy ide zväčšiť až do veľmi podrobnej mierky 1:5000.

Verzia: 96.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 96.0
Aktuálna cena: Zdarma

Trails Tatra Mountains

Výborné a detailné mapy Tatier, či už slovenských alebo poľských. V aplikácii sa nachádzajú vyhliadkové body, dokáže vám spočítať dĺžku plánovanej trasy a omnoho viac. Zvoliť si môžete najrýchlejšiu či najkratšiu trasu.

Verzia: 1.3.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.3.0
Aktuálna cena: Zdarma

Máte aj vy nejaký tip na super aplikáciu s turistickými mapami? Neváhajte a dajte nám vedieť buď v komentároch pod článkom alebo pomocou priloženého formuláru.

8.4.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+