MojAndroid

Počasie sa každým dňom zlepšuje, máme za sebou niekoľko pekných a slnečných dní, ktoré priam nabádajú na turistiku. Keďže svoje smartfóny máme stále pri sebe, počas turistiky môže prísť vhod napríklad taká poriadna turistická mapa. Tie papierové síce majú svoje čaro, no mať ju v digitalizovanej forme je pohodlnejšie. Technický pokrok proste nezastavíme. Navyše, s mapou v smartfóne vďaka GPS vždy viete, kde sa nachádzate a kam mierite. Toto sú najlepšie aplikácie s turistickými mapami pre Android podľa redakcie.

Mapy.cz

Vydarená aplikácia od našich západných susedov, ktorá určite patrí medzi tie najlepšie (ak nie je úplne najlepšia). Aplikáciu môžete používať ako hosť bez prihlásenia, no po prihlásení s ňou dokážete omnoho viac. Môžete si napríklad naplánovať trasy a podobne. Už v základe ponúka naozaj poriadne podrobné mapy s označením turistických chodníkov a ciest. Nechýbajú vrstevnice, takže dopredu viete, aké bude na vašej ceste stúpanie a či sa poriadne zapotíte.

Verzia: 5.2.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5.2.0
Aktuálna cena: Zdarma

ViewRanger Trasy a Mapy

Je to vlastne mapa, ktorá je akýmsi digitálnym sprievodcom po celom svete. Obsahuje vysoko detailné topografické mapy, ktoré sú oveľa podrobnejšie, ako napríklad Google mapy. Hlavne čo sa týka turistických trás a chodníkov. V prípade nutnosti vie poslúžiť aj ako navigácia. Ak si mapy stiahnete, môžete aplikáciu využívať aj offline.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Turistická mapa SR

Aplikácia obsahuje podrobnú offline topografickú mapu Slovenskej Republiky s turistickými chodníkmi, bodmi, vrchmi, atď. Svoje prejdené trasy si môžete nechať nahrávať a aplikácia Vám ich potom zobrazí na mape, vypočíta rôzne štatistiky + vykreslí výškove profily. Nahraté trasy, pre ďalšie spracovanie, môžete exportovať. Mapa je v mierke 1 : 35 000.

Verzia: 1.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2
Aktuálna cena: Zdarma

PhoneMaps

Mobilná aplikácia PhoneMaps ponúka ZADARMO zoomovateľné turistické a cykloturistické mapy s kompletnou sieťou značených turistických a cykloturistických trás v takmer celej Európe, mapy ide zväčšiť až do veľmi podrobnej mierky 1:5000.

Verzia: 96.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 96.0
Aktuálna cena: Zdarma

Trails Tatra Mountains

Výborné a detailné mapy Tatier, či už slovenských alebo poľských. V aplikácii sa nachádzajú vyhliadkové body, dokáže vám spočítať dĺžku plánovanej trasy a omnoho viac. Zvoliť si môžete najrýchlejšiu či najkratšiu trasu.

Verzia: 1.3.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.3.0
Aktuálna cena: Zdarma

Máte aj vy nejaký tip na super aplikáciu s turistickými mapami? Neváhajte a dajte nám vedieť buď v komentároch pod článkom alebo pomocou priloženého formuláru.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Martin

  LOCUS je kde?

  • Pierre

   Akurat som to isiel pisat a to najlepsie co snad existuje LOCUS tu chyba. Hlavne, ze polovica aplikacii nepouzitelnych.

  • Erik

   Ahoj, toto sú len tipy redakcie. Vždy robia dva články. Najskôr sú tipy redakcie a potom aj tipy čitateľov. Tak myslím, že ju určite pridajú do toho zoznamu čitateľov.

 • Marbh

  Jop, Locus je top. S dátami z Freemap.sk. Plus Mapy.cz, u nich sa mi prehľadnejšie pracuje s POI v okolí. Obe appky fungujú offline.

 • Dano

  Za mňa je výborný Locus, v poslednej dobe, dokonca aj “predávajú” offline mapy za pár Eur teraz. Ale pre bežné použitie je zbytočne zložitý. Takže som prešiel na mapy.cz a spokojnosť. Offline mapy (zdarma, neviem ako presne kvalitné), plánovanie (aj s ukážkou výšového profilu trate a výberom dopravného prostriedku), možnosť plnohodnotnej a pohodlnej práce na PC a následnej synchronizácie, jednoducho nenáročnému užívateľovi stačí a je užívateľsky prívetivejšia ako Locus, prípadne podobná aplikácia OruxMaps. Tie ponúkajú viac, ale za cenu náročnejšieho ovládania. Kto to vie využiť tak je spokojnejší, kto potrebuje základ tak mapy.cz mu stačia.

 • Roman

  Za mňa určite naj je LOCUS. Neraz mi pomohla táto appka dostať sa k autu, pretože často chodím aj mimo značkované trasy. Treba si vybrať k nej tú správnu mapu, podľa svojich potrieb.

 • Patrik Farula

  za mňa TOP Locus….jednoznačne a dlhoročne :)

 • Martin Sagan

  Všetky tu uvedené sú len light odvary, Locus Pro a k tomu za pár centov offline mapy, prípadne si naimportovať vlastné.

 • Mr.Pablos

  Tá “Turistická mapa SR” bola naposledy aktualizovaná 3. septembra 2013 ……
  Za mňa Mapy.cz a Google mapy, kde si stiahnem offline mapu.

+