MojAndroid

Počasie sa každým dňom zlepšuje, máme za sebou niekoľko pekných a slnečných dní, ktoré priam nabádajú na turistiku. Keďže svoje smartfóny máme stále pri sebe, počas turistiky môže prísť vhod napríklad taká poriadna turistická mapa. Tie papierové síce majú svoje čaro, no mať ju v digitalizovanej forme je pohodlnejšie. Technický pokrok proste nezastavíme. Navyše, s mapou v smartfóne vďaka GPS vždy viete, kde sa nachádzate a kam mierite. V predchádzajúcom článku sme priniesli najlepšie aplikácie podľa redakcie, toto sú najlepšie aplikácie s turistickými mapami pre Android podľa našich čitateľov.

Maps.me

Výborná aplikácia s podrobnými mapami, ktoré môžete mať aj offline. Aplikácia je podrobnejšia ako Google Mapy a nachádzajú sa tu aj turistické chodníky. Nechýba ani navigácia, či už pešia alebo aj automobilová. Stiahnuť si navyše nemusíte kompletnú mapu celého Slovenska, ale len vybrané oblasti.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Locus Map Pro

Komplexná navigačná aplikácia pre outdoorové športy – turistiku, horolezectvo, horskú cyklistiku a geocaching, a tiež pre profesionálne využitie – pre horskú službu, záchranárov, výskumníkov alebo mapárov. Všetko v jednej kompaktnej aplikácii. Nechýbajú pokročilé navigačné funkcie, mapy si môžete stiahnuť a využívať offline, nechýba ani predpoveď počasia a pokročilé nástroje pre geocaching. Existuje aj free verzia aplikácia, avšak pre využívanie kompletne všetkých funkcií bude potrebné zakúpiť Pro verziu.

Verzia: 3.30.2
Aktuálna cena: 7,49 €
Verzia: 3.30.2
Aktuálna cena: 7,49 €

OruxMaps GP

Ďalšia kvalitná aplikácia s kvalitnými mapovými podkladmi, ktoré môžete mať offline. Zaujímavosťou je aj 3D pohľad. Dokáže spolupracovať aj s viacerými externými zariadeniami, ako napríklad merače srdcového tepu a podobne.

Verzia: 7.4.22GP
Aktuálna cena: 3,59 €
Verzia: 7.4.22GP
Aktuálna cena: 3,59 €

Náš tip
Najlepšie turistické mapy pre Android | Tipy redakcie
12.4.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+