MojAndroid

Pamätáte sa na (takmer) šialené plány Turing Robotics Industries (TRI) so smartfónmi s 18 GB RAM, alebo s dvoma procesormi a 6K kamerou? Spoločnosť TRI ich síce zatiaľ na trh neuviedla, no je tu s niečím novým. Prináša smartfón Turing Phone Appassionato – a ten sa už veru reálne chystá na pulty predajní.

Turing Phone Appassionato síce nie je až taký extravagantný ako spomínané smartfóny, no stále je niečím zaujímavý. Má byť prvý smartfón v masovej produktcii, ktorý je vyrobený z liquidmorphia. Je to materiál, ktorý je trvácnejší ako oceľ či titán, odoláva korózii a je slušne nárazuvzdorný. TRI sa pri tomto kúsku spojilo so známou čínskou spoločnosťou TCL. Smartfón príde s vylepšenou službou v podobe istého asistenta, ktorého nazývajú “zosilnená inteligencia”. Táto aistenčná služba totiž spája umelú inteligenciu, ktorá nahrádza alebo dopĺňa ľudský faktor pri rozhodovaní. Uvidíme, čo presnejšie si máme pod týmto pojmom predstaviť, v každom prípade je to však služba, ktorá sa snaží poskytnúť ozajstný “inteligentný zážitok”.

Čo sa týka špecifikácií, zatiaľ je jasné len to, že smartfón bude vybavený procesorom Qualcomm Snapdragon 820 a príde s predinštalovaným Androidom 7.1.1 Nougat. Okrem spomínaného liquidmorphia sa objaví aj verzia s odolným karbónovo/diamantovým krytom (DCL).

Touring Phone Appassionato máme však očakávať až v priebehu septembra 2017, a to v dvoch verziách – Turing Phone Appassionato PX8 za cenu 1035 eur a prémiovejší Turing Phone Appassionato GX8 za 1506 eur.

Zdroj: phonearena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+