MojAndroid

Len pred pár dňami sme vás informovali o smartfóne Turing Phone Cadenza s neuveriteľným 6K displejom či 16 GB RAM a už je tu ďalšia novinka z dielne Turing Robotics Industries (TRI). Spoločnosť vo svojom newsletteri píše o Turing Monolith Chaconne. Ak vás zaujal Cadenza obsahujúci dvojicu procesorov Snapdragon 830, podržte sa. Chaconne má mať totiž rovno tri procesory Snapdragon 830. Šéf spoločnosti Steve Chao vysvetľuje, že viaceré CPU sa spoja prostredníctvom WiGig a vo výsledku si navzájom zdieľajú výpočtovú silu, akú doteraz nedosiahol nikto na mobilnom zariadení. Vývoj a výskum prebiehajú vo Fínsku v Salo, kde vyvíjali svoje smartfóny aj Nokia a Microsoft.

turing_monolith_chaconne_
(áno, aj nám sa zle lúštili jednotlivé špecifikácie…)

Okrem trojice Snapdragonov bude vo vnútri smartfónu aj ohromných 18 GB pamäte RAM a displej s rozlíšením 4K. Kapacita vnútorného úložiska sa má pohybovať na úrovni 768 GB s tým, že budú k dispozícii aj dva microSD sloty s kapacitou 2 x 256 GB (svoj externý disk teda môžete odložiť, ehm.). Ak vás tieto parametre stále neohúrili, snáď vás dostane aspoň 60 MP štvoritý zadný fotoaparát či 20 MP duálny predný fotoaparát. So SIMkami sa tiež “netrochária” a ponúknu rovno 4 nanoSIM sloty a 20 – 120 Wh batériu. Zaujímavosťou bude jednoznačne aj vysúvateľná klávesnica, či nejakým spôsobom implementovaná aj rozšírená realita a “niečo” so skratkou ALAN, čo nám prezradia v ďalšom newsletteri. TRI plánuje uviesť smartfón na svetlo sveta v roku 2018.

turing_monolith-chaconne

Ťažko povedať v tejto chvíli, či si spoločnosť robí žarty. Zatiaľ len budeme čakať, čím nás ešte prakvapí. A či tento smartfón vôbec naplní svoje ohlásené špecifikácie.

turing-monolit-chaconne

Zdroj: androidpolice.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+