MojAndroid

Zatiaľ, čo Samsung stále vylepšuje svoj 10 nm FinFET proces výroby čipov pre mobilné zariadenia, taiwanská spoločnosť Taiwan Semiconductor Manufacturing Co (TSMC), ktorá vyrába napríklad čipy aj pre Apple, už dnes plánuje novú továreň na 3 a 5 nanometrovú výrobu procesorov. Mala by stáť $16 miliárd a TSMC ju chce začať stavať v roku 2022.

Náš tip
Samsung má vyrábať 10nm čipy Snapdragon 830

TSMC považuje za jedného zo svojich najväčších konkurentov spoločnosť Intel. Tá aktuálne vyrába čipy 10 nm procesom a pri zmenšovaní čipov hovorila ešte pred niekoľkými mesiacmi o “2 ročnom cykle”. To znamená, že Intel chcel zmenšovať výrobný proces každé dva roky. Zdá sa však, že ide o “veľmi zložitý proces, ktorý by veľmi zvýšil cenu samotných čipov”, a tak Intel zmenil tento cyklus na 3-ročný. Zdá sa tak, že TSMC bude mať pohodlný náskok pred konkurenciou. Taiwanský výrobca by chcel už budúci rok začať s výrobou 7 nm čipov a v roku 2020 plánuje vyrábať 5 nm procesory.

Zdroj: Engadget

9.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+