MojAndroid

Popredný výrobca mobilných telefónov Samsung Electronics Co., Ltd. predstavil inteligentný telefón Samsung GALAXY S II (model GT-I9100), úžasne tenké (8,49 mm) a ľahké zariadenie vybavené dvojjadrovým procesorom, v ktorom sa snúbi prvotriedna kvalita obrazu s neuveriteľným výkonom.

Samsung GALAXY S II používa operačný systém Android™ 2.3 Gingerbread, čo je najnovšia verzia tohto svetovo najrýchlejšie rastúceho operačného systému určeného pre mobilné telefóny. Tento inteligentný telefón novej generácie podporuje prístup k štyrom novým službám spoločnosti Samsung pre poskytovanie obsahu i zábavy a ľahko tak ponúka okamžitý prístup k hudbe, hrám, elektronickým knihám a sociálnym sieťam.


„V roku 2011 posunieme vedúce postavenie spoločnosti Samsung, ktoré sa opiera o rýchle zariadenia, kvalitu obrazu a jedinečný obsah, na úplne novú úroveň,“ vyhlásil JK Shin, prezident a riaditeľ divízie Mobile Communications spoločnosti Samsung. „Uvedením prístroja GALAXY S II chce spoločnosť Samsung nastaviť nový štandard týkajúci sa kvality obrazu na mobilných zariadeniach, výpočtového výkonu, tenkého a moderného dizajnu.“

„Samsung GALAXY S II je prirodzeným nástupcom modelu Samsung GALAXY S, ktorý ale prináša  ešte väčší výkon. Chceli  sme nadviazať na fenomenálny úspech pôvodného modelu Samsung GALAXY S a preto s hrdosťou predstavujeme inteligentný telefón, ktorý nepristupuje na žiadne kompromisy. Spotrebitelia sa už nemusia nijako obmedzovať – Samsung GALAXY S II im umožňuje žiť naplno inteligentným životným štýlom podľa vlastných predstáv,“ dodal JK Shin.

„Teší nás, že spoločnosť Samsung uvádza na trh ďalšie zariadenia s operačným systémom Android, ktoré ďalej pomôže rozšíriť ekosystém spojený s týmto operačným systémom,“ uviedol Andy Rubin, viceprezident pre Engineering spoločnosti Google.

 

Nekompromisný výkon

Vďaka dvojjadrovému aplikačnému procesoru a pokročilým možnostiam konektivity podporujúcim siete 4. generácie (HSPA+ 21) môže Samsung GALAXY S II ponúknuť rýchlosť a výkon, ktorý je v mobilných zariadenia celkom nevídaný. Dvojjadrový aplikačný procesor ponúka lákavé funkcie, ako je rýchle surfovanie po internete, multitasking porovnateľný s PC, grafika špičkovej kvality a okamžite reagujúce 3D užívateľské rozhranie na veľkom displeji. Samsung GALAXY S II tiež podporuje bezproblémový multitasking, ktorý umožňuje okamžite prepínať medzi bežiacimi aplikáciami. Vďaka špičkovému hardvérovo podporovanému 3D zobrazeniu je hranie hier a prehrávanie videa na prístroji neuveriteľne rýchle a hladké.

Podpora super rýchleho pripojenia HSPA+ umožňuje telefónu Samsung GALAXY S II ponúknuť rýchle mobilné sťahovanie a technológie BlueTooth® 3.0+HS výrazne skracujú čas potrebný na prenos dát.

Samsung GALAXY S II je vybavený vysoko kvalitným 8-megapixelovým fotoaparátom a kamerou podporujúcou záznam a prehrávanie vo Full HD rozlíšení 1080p. Vďaka patentovanej technológii AllShare, vyvinutej spoločnosťou Samsung, môžu používatelia svoje zážitky bez problémov zaznamenávať, upravovať a zdieľať.

Kvalita obrazu na úplne novej úrovni

Samsung GALAXY S II je vybavený novým krištáľovo jasným displejom Super AMOLED Plus, ktorý je doteraz najpokročilejším displejom vytvoreným pre mobilné zariadenia. Super AMOLED Plus nastavuje nový štandard kvality zobrazenia na mobilných prístrojoch a môže sa pochváliť množstvom špičkových parametrov vrátane farebného gamutu, kontrastného pomeru a ostrosti hrán. Vďaka využitiu technológie RealStripe a výrazne zvýšenému počtu subpixelov je displej Super AMOLED Plus schopný vyjsť v ústrety mechanike ľudského oka, pre ktoré sa potom sledovaný obraz javí jasnejšie a prekreslenejšie než kedykoľvek predtým. Vďaka širšiemu pozorovaciemu uhlu a lepšej viditeľnosti vonku za denného svetla ponúka Samsung GALAXY S II oveľa živšie zobrazenie než akékoľvek iné mobilné zariadenie.

Displej Super AMOLED Plus však ani cez svoje špičkové technické parametre nekladie vyššie nároky na životnosť batérie. Displej Super AMOLED spotrebuje v porovnaní s prístrojmi porovnateľnej veľkosti výrazne nižšie množstvo energie, čo Samsungu umožnilo minimalizovať hmotnosť celého telefónu.

Samsung GALAXY S II ide do práce

Spoločnosť Samsung predstavila nový rad riešení v oblasti podnikovej mobility, ktorý rozširuje podnikové funkcie telefónu Samsung GALAXY S II a firemným zákazníkom umožňuje dať svojim zamestnancom do rúk nástroj, ktorý im umožní pracovať flexibilnejšie a s väčšou mobilitou. Spoločnosť Samsung uzatvorila partnerstvo s poprednými spoločnosťami v oblasti IT, aby mohla v telefóne Samsung GALAXY S II ponúknuť tie najžiadanejšie podnikové riešenia, ktoré bezproblémovo fungujú na platforme Android Gingerbread, a osobitnú pozornosť pritom venovala zabezpečeniu dát a sieťovému spojeniu. Medzi tieto vylepšenia patrí zdokonalené riešenie pre konferenčné hovory a konektivitu od spoločnosti Cisco, najkomplexnejšie mobilné implementácie produktu Microsoft Exchange ActiveSync a riešenie pre bezpečnú diaľkovú správu mobilných zariadení od spoločnosti Sybase.

Nový svet zábavy a múdrejšia interakcia

Spoločnosť Samsung si vybrala telefón Samsung GALAXY S II ako svoj prémiový mobilný produkt, na ktorom budú spustené služby Samsung Hubs – integrované mobilné aplikácie, ktoré sú šité na mieru každému aspekte vášho života. Prostredníctvom Samsung Hubs vám Samsung GALAXY S II v jednom zariadení prináša bohatý výber kníh, hudby, pokročilých hier pre mobilné zariadenia a možnosť aktívne sa zúčastňovať vášho online sociálneho života.

  • Social Hub Premium: Budúcnosť komunikácií – spojte sa a hovorte s kýmkoľvek chcete a ako chcete z jedného jediného miesta – z vášho zoznamu kontaktov. K dispozícii máte históriu, stav jednotlivých užívateľov IM služieb a aktuálne informácie zo sociálnych sietí. Užívatelia majú z jedného miesta prístup ku všetkým typom správ (push e-mail, textové správy, hlasové správy a správy na sociálnych sieťach) a môžu na ne odpovedať priamo bez potreby vstupovať do jednotlivých aplikácií. Toto riešenie skutočne funguje ako stredobod vášho sociálneho života.
  • Readers Hub: Majte pri sebe neustále obrovskú knižnicu plnú kníh, časopisov a novín. Vďaka strategickým partnerstvám s ďalšími spoločnosťami poskytuje Readers Hub spoločnosti Samsung prístup k viac ako 2,2 miliónom kníh a románov, 2 000 svetovým a miestnym novinovým titulom v 49 jazykoch a k 2 300 obľúbeným časopisom v 22 jazykoch.
  • Game Hub: Najjednoduchší spôsob, ako sťahovať a hrať špičkové mobilné hry. Samsung GALAXY S II je vybavený 3-osým gyroskopickým snímačom, ktorý otvára úplne nový svet možností pre využitie v hrách. Vyskúšajte Game Hub zadarmo a stiahnite si prémiové tituly od takých partnerov ako Gameloft, alebo si vychutnajte hry pre sociálne siete ponúkané službou mobage vrátane hier We Rule a We City od spoločnosti ngmoco.
  • Music Hub: Vytvorte si z telefónu Samsung GALAXY S II svojho osobného správcu hudby a získajte prístup k viac ako 12 miliónom skladieb prostredníctvom služby 7digital. Sledujte najhorúcejšie novinky z hudobných rebríčkov, vyhľadávajte vaše obľúbené skladby, nechajte si odporučiť hudobné albumy, vychutnajte si promo nahrávky, sťahujte si ich priamo do Samsung GALAXY S II.

Samsung GALAXY S II ponúka zákazníkom viac možností, ako si svoj inteligentný telefón prispôsobiť podľa vlastných predstáv. Spoločnosť Samsung ako novinku predstavila v modeli Samsung GALAXY S II tzv. Live Panel – službu, ktorá v reálnom čase zoskupuje obsah z aplikácií a webových stránok a zobrazuje ho na jedinej, prispôsobiteľnej sieťovej domovskej stránke. Používatelia si sami môžu upraviť vzhľad a rozloženie svojho Live Panelu a môžu si vybrať, aké online služby a mobilné aplikácie sa na ňom majú zobrazovať. Na Live Paneli pripomínajúcom svojim grafickým spracovaním stránky časopisu môžu používatelia sledovať aktuálne správy a informácie zo sociálnych sietí a mnohých ďalších aplikácií.

Vďaka zdokonalenej hlasovej technológii, ktorou je Samsung GALAXY S II vybavený, používatelia budú môcť s menšou námahou urobiť viac. Či už ide o spustenie aplikácie alebo prácu so správami, sociálnymi médiami, emailom a hlasovými hovormi. Samsung Voice Solution rozpoznáva hlas užívateľa a prevádza ho do textovej podoby a naopak. Vďaka aplikácii Customized Voice Translation, slúžiacej na hovorený preklad, sa z telefónu Samsung GALAXY S II stáva dokonalý spoločník na cesty, ktorý je schopný preložiť hlas aj text medzi mnohými jazykmi: jednoducho do prístroja nahovorte slovo alebo vetu a telefón vám ju okamžite poskytne v hlasovej a textovej podobe.

Pre rýchlu a jednoduchú správu prístroja prichádza spoločnosť Samsung s riešením Kies Air. Kies Air umožňuje spotrebiteľom spravovať obsah inteligentných telefónov z ich počítača cez miestnu WiFi sieť, sťahovať do počítača fotografie zhotovené vstavaným fotoaparátom, počúvať hudbu, alebo cez webový prehliadač kontrolovať zmeškané hovory či odosielať správy z telefónu. Možnosti konektivity ďalej rozširuje technológia WiFi Direct, ktorá spotrebiteľom umožňuje pripojiť sa k počítaču či tlačiarni, ktoré podporujú bezdrôtové pripojenie priamo bez nutnosti prístupového bodu. GALAXY S II vychádza v ústrety požiadavkám trhu a je schopný podporovať technológiu Near Field Communication (NFC), ktorá umožňuje praktické využitie novo sa objavujúcich služieb pre mobilné platby a ďalších služieb poskytovaných mobilnými operátormi.


Špecifikácie výrobku GALAXY S II spoločnosti Samsung

Siete

GSM 850/900/1800/1900

HSPA+ 21 850/900/1900/2100

Operačný systém

Android 2.3 Gingerbread

Displej

4,27” WVGA (480×800) Super AMOLED Plus

Procesor

(BB& AP)

1GHz dvojjadrový aplikačný procesor

Fotoaparát

Hlavný (vzadu): osemmegapixelový fotoaparát s automatickým zaostrovaním a LED bleskom

Vpredu: 2-megapixelový fotoaparát

Funkcie Single Shot, Beauty Shot, Panorama Shot, Smile Shot, Action Shot, Cartoon Shot

Video

Formát: MPEG4 / H.264 / H.263 / DivX VC-1

Prehrávanie: 1080p FullHD Video pri 30 fps

Nahrávanie: 1080p FullHD Video pri 30 fps

Audio

MP3, AAC, AAC+, eACC+

3,5mm výstup pre slúchadlá a reproduktory, stereo FM rádio s funkciou RDS, hlasový záznamník

Huby

Social Hub pre správu sociálnych sietí

– Integrované kontakty, integrovaný kalendár, jednotná schránka pre prichádzajúce správy

– Premium: push oznámenie správ na sociálnych sieťach, push e-mail a push IM

Základný: POP3/IMAP e-mail a IM

(*Dostupnosť služby Social Hub sa líši v závislosti na krajine a mobilnom operátorovi)

Music Hub pre prístup k hudbe

Readers Hub pre prístup k elektronickým knihám

Game Hub pre prístup k hrám

Podnikové riešenia

Microsoft Exchange ActiveSync – úplná mobilná verzia synchronizačného protokolu Exchange ActiveSync, ktorá poskytuje najširšiu podporu pravidiel a obmedzení medzi používateľmi aplikácie ActiveSync na systéme Android a ktorá umožňuje synchronizáciu elektronickej pošty, kalendára, kontaktov a úloh so serverom Microsoft Exchange.

Vstavaná funkcia šifrovania (On Device Encryption) – bezpečnostné riešenie umožňujúce chrániť mobilné dáta bez kompromisov a bez negatívneho vplyvu na rýchlosť a funkčnosť. Vynikajúce výsledky je možné tiež dosiahnuť v spojení s riešením pre správu mobilných zariadení Sybase Afaria a s produktom Microsoft Exchange ActiveSync, ktoré dopĺňajú podporu šifrovania o svoje vlastné bezpečnostné mechanizmy.

Virtuálna privátna sieť Cisco AnyConnect – bezpečnostné riešenie, ktoré umožňuje ochranu mobilných dát bez toho, aby ste museli obetovať rýchlosť a množstvo funkcií. Prvotriednu ochranu je možné dosiahnuť kombináciou s riešením pre správu mobilných zariadení Sybase Afaria a aplikáciami Microsoft Exchange ActiveSync, ktoré šifrovanie dopĺňajú o vlastné ochranné mechanizmy.

Riešenie pre správu mobilných zariadení Sybase Afaria – poskytuje komplexné nástroje, ktoré pracovníci IT potrebujú k tomu, aby umožnili mobilným zamestnancom prístup k podnikovým systémom cez zariadenia podľa vlastného výberu užívateľov. Pracovníci IT oddelenia teraz môžu s dôverou uplatniť bezpečnostné firemné politiky aj na platforme Android, čo užívateľom umožňuje používať osobné i firemné telefóny Galaxy S II.

Cisco WebEx – zamestnanci sa budú môcť prostredníctvom telefónov radu Galaxy od spoločnosti Samsung zúčastniť na dôležitých schôdzkach bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzajú; užívatelia majú možnosť sledovať zdieľanú plochu, prehliadače, aplikácie a dokumenty s poznámkami doplňovanými v reálnom čase.

Cisco Mobile – VoIP riešenie umožňujúce zamestnancom vytáčať a prijímať hovory cez Wi-Fi prostredníctvom užívateľského rozhrania ponúkaného systémom Android, čo vedie k výrazným úsporám na nákladoch pri kontaktoch so spolupracovníkmi v iných krajinách.

Funkcie s pridanou hodnotou

Android Market™

Podpora Adobe Flash 10.1

Samsung TouchWiz

QuickType by SWYPE

Prehliadač a editor dokumentov

Prehliadač Android, RSS čítačka

Exchange ActiveSync

Google MapsTM s podporou služieb Latitude, Places,  Navigation (beta)

A-GPS

Hlasové vyhľadávanie Google Voice SearchTM

Lost Phone Management (riešenie na ochranu strateného alebo ukradnutého telefónu)

Konektivita

Bluetooth® verzia 3.0 + HS

USB 2.0

Wi-Fi 802.11 (a/b/g/n), WiFi Direct

NFC konektivita (voliteľné)

MHL

DLNA (AllShare)

Senzory

akcelerometer, svetelný snímač, digitálny kompas, priblíženie, gyroskop

Pamäť

16/32 GB + microSD (až 32 GB)

Rozmery

125,3 x 66,1 x 8,49 mm / 116 g

Batéria

1650 mAh

 

* Všetky funkcie, vlastnosti, špecifikácie a ďalšie informácie, ktoré sú v tomto dokumente uvedené a týkajú sa výrobkov, vrátane informácií o výhodách, dizajne, cene, súčastiach, výkone, dostupnosti a funkciách výrobku, sú nezáväzné a môžu sa bez predchádzajúceho upozornenia zmeniť.21.2.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+