MojAndroid

O2 podľa stanoveného plánu spustilo od 18. júla komerčnú prevádzku dátových služieb vo vlastnej 3G sieti. V tejto súvislosti pripravilo pre svojich zákazníkov predplatených aj fakturovaných služieb aj nové internetové balíčky, ktoré nahradia ponuku balíka O2 Data Neobmedzene. O2 prvýkrát ponúkne aj služby určené nielen pre mobilné telefóny. Nový balíček nahradzujúci Data Neobmedzene pri zachovanej rovnakej cene platí aj v národnom roamingu a celý balíček môžu zákazníci využíť pri podstatne väčšej rýchlosti. Všetky balíčky sú bez viazanosti a zákazníci si ich môžu kedykoľvek meniť podľa svojich potrieb.

„Komerčné spustenie 3G siete je ďalším dôležitým krokom nášho úspešného pôsobenia na slovenskom trhu. Aj pri zostavovaní nových internetových balíčkov sme sa zamerali na jednoduchosť a transparentnosť, čomu nasvedčuje aj zrozumiteľná ponuka a fakt, že zákazníci nebudú po prečerpaní dátového limitu platiť okrem mesačného poplatku nič navyše. 3G sieťou pokryjeme do 21. augusta 33 % populácie Slovenska,“ uviedol John McGuigan, generálny riaditeľ spoločnosti Telefónica Slovakia.

 

O2 prinieslo od 18. júla všetkým zákazníkom tri nové internetové balíčky. Prehľadné portfólio produktov umožňuje bežnému zákazníkovi intuitívny výber správneho balíčka aj bez znalostí technických pojmov a parametrov. Produkty obsahujú ochranu pred vysokou faktúrou. To znamená, že zákazník zaplatí len pevný mesačný poplatok a po prečerpaní balíčka sa prenesené dáta už nespoplatňujú, ale prenosová rýchlosť sa podstatne zníži na 16 kbps. O2 pripravilo rovnaké podmienky pre zákazníkov predplatených aj paušálnych služieb. Nové balíčky určené pre mobilné telefóny sú nezávislé od sieťovej technológie a rovnako ich môžu využívať aj zákazníci mimo pokrytia 3G siete. Balíčky sú dostupné pre všetky hlasové programy služieb O2.

 

 

Internet do mobilu

Základný balíček Internet do mobilu pokrýva všetky potreby bežného užívateľa smartfónu za pevný mesačný poplatok 6 €. Balíček sa uplatňuje aj v národnom roamingu v cene mesačného poplatku. Maximálna prenosová rýchlosť dosahuje 512 kbps. Po prekročení objemu 500 MB zákazník za dáta neplatí nič navyše, podstatne sa však zníži prenosová rýchlosť.

 

Internet do mobilu si zákazníci teraz môžu vyskúšať

O2 ponúka zákazníkom v období do 30. septembra 2011 možnosť vyskúšať si internet v mobilnom telefóne a všetky jeho výhody na jeden mesiac bezplatne. Ponuka platí pre zákazníkov, ktorí nevyužívajú žiadny dátový balíček.

 

 

Internet do mobilu Extra

Balíček pre náročnejších používateľov s vyšším objemom dát, vyššou prenosovou rýchlosťou a zaujímavou cenou dátových prenosov v sieti Telefónica Česká republika za mesačný poplatok 8 €. Balíček je pripravený aj pre použitie s tabletom a umožňuje občasné pripojenie s počítačom. Zahŕňa v sebe zvýhodnenú cenu dátových prenosov v roamingu v sieti Telefónica Česká republika za 0,10 €/MB. Maximálna prenosová rýchlosť dosahuje 1 024 kbps. Po prekročení objemu 1 000 MB zákazník za dáta neplatí nič navyše, podstatne sa však zníži prenosová rýchlosť.

 

Internet do notebooku

Internet do notebooku je prvým produktom O2 určeným pre pripojenie s prenosným počitačom. Cena balíčka je 11 €. Maximálna prenosová rýchlosť dosahuje 1 024 kbps. Po prekročení objemu 2 000 MB postačujúceho pre bežnú prácu s notebookom na cestách (vyhľadávenie, web, e-mail) zákazník za dáta neplatí nad rámec mesačného poplatku, prenosová rýchlosť sa však podstatne zníži na 16 kbps. Balíček je primárne určený zákazníkom v pokrytí 3G siete O2 a neuplatňuje sa na dáta prenesené v národnom roamingu. Pri deaktivácii automatickej služby Dáta len v O2 sa dátové prenosy v národnom roamingu spoplatňujú sumou 0,04 €/MB. Internet do notebooku si zákazníci pred zakúpením na predajniach O2 môžu vyskúšať na 7 kalendárnych dní za 0,01 EUR.

 

O2 Data Neobmedzene

V marci 2009 zaviedlo O2 inovatívny balíček Data Neobmedzene, ktorý umožnil zákazníkom plne využívať internet v mobilnom telefóne technológiou EDGE siete O2. S výrazným rozšírením 3G siete a novou dátovou ponukou balíček splnil svoju úlohu. Zákazníci s aktivovaným balíčkom Data Neobmedzene ho môžu využívať aj naďalej pri nastavenej maximálnej prenosovej rýchlosti 256 kbps. Od 18. júla 2011 však nová aktivácia balíčka Data Neobmedzene nebude dostupná.

 

Do 31. decembra 2011 platí pre zákazníkov Data Neobmedzene možnosť vyskúšania balíčkov Internet do mobilu Extra a Internet do notebooku za 6 € mesačne na tri mesiace. Vzhľadom na úpravu ponuky však návrat na O2 Data Neobmedzene už nebude možný.

 

O2 Guru

Spolu s našimi 3G balíčkami sme sa rozhodli odštartovať aj projekt O2 Guru, ktorý už úspešne funguje vo Veľkej Británii, Írsku, Nemecku a Českej republike. S príchodom 3G balíčkov predpokladáme zvýšený záujem o dátové služby, preto sme pre našich zákazníkov pripravili aktívnu pomoc v podobe osobného poradcu.

 

 

O2 Guru bude zákazníkom pomáhať a radiť ako správne využívať nové technológie. Komplexnosť produktov a služieb vysvetlí zákazníkom vždy jednoduchým a zrozumiteľným jazykom. Nástrojom týchto poradcov budú aj videá s tipmi a trikmi, ako si najlepšie nastaviť svoj mobilný telefón a aplikácie v ňom. Inštruktážne videá budú dostupné aj na stránkach O2 a na Youtube channel.

 

Zdroj: Tlačová správa O2

 

MojAndroid.sk sa pýta:
Ako sa vám nové dátové balíčky od O2 pozdávajú? Sú použiteľné pre bežného Android používateľa?

Oficiálnu tlačovú správu postupne doplníme o ďalšie informácie.

 

 

19.7.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+