MojAndroid

Ericsson spúšťa v siedmich európskych krajinách novú mobilnú peňažnú službu Ericsson Money. Používatelia mobilných telefónov vo Veľkej Británii, Francúzsku, Nemecku, Taliansku, Španielsku, Poľsku a Švédsku sa môžu zaregistrovať na ericssonmoney.com a vytvoriť si on-line bezpečnú mobilnú peňaženku. Do dvoch týždňov dostane nový používateľ poštou tzv. Predplatenú MasterCard kartu a štvormiestny PIN kód. Využívať ju môže ako bežnú platobnú kartu, aj na výber hotovosti z bankomatu.

Po prihlásení na server bude mať zo siete Ericsson Money prístup k svojim peniazom prostredníctvom svojho telefónu a môže začať posielať aj prijímať peniaze od priateľov či rodiny. Transfer peňazí bude tak rýchly a jednoduchý ako odoslanie SMS-ky.

Vhodné využitie nájde služba Ericsson Money v rodine – rodičia môžu poslať peniaze svojim deťom na univerzite, výlete alebo kdekoľvek inde vo svete. Ľudia v rámci sociálnych sietí sa môžu pohodlne podeliť o náklady na jedlo, zaplatiť malé dlhy a posielať peniaze medzi priateľmi a rodinou. Ľudia z iných krajín môžu posielať peniaze domov svojim rodinám bez použitia poštových alebo osobných hotovostných transferov, ktoré sú často časovo dosť náročné.

Ericsson plánuje čoskoro sprístupniť službu Ericsson Money aj v ostatných krajinách Európy. Nebude to vraj trvať dlho a ľudia budú môcť platiť účty, nakupovať on-line a platiť v maloobchodnej sieti prostredníctvom Ericssonu.

 

Zdroj: tlačová správa

14.6.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+