MojAndroid

Americký prezident Donald Trump má opäť problém s Čínou. Najnovšie od neho dostalo ban osem čínskych aplikácií, pretože môžu o používateľoch zbierať citlivé informácie. Medzi používateľmi môžu byť aj federálni zamestnanci, čo podľa Trumpa predstavuje hrozbu pre Spojené štáty.

Nižšie uvedené aplikácie budú po 45 dňoch od podpísania nariadenia odstránené z amerického obchodu Play, informuje portál GSMArena.

Zoznam zakázaných aplikácií:

  • Tencent QQ
  • CamScanner
  • SHAREit
  • VMate
  • Alipay
  • QQ Wallet
  • WeChat Pay
  • WPS Office

Nesmieme však zabudnúť, že Trumpove nariadenie nadobudne platnosť až po jeho odstúpení, čo môže priniesť zvrat udalostí. Avšak jeho nástupca, Joe Biden nevyzerá byť odhodlaný ukončiť obchodnú vojnu s Čínou. Teda aspoň zatiaľ nie.

Nie je to prvýkrát, čo má Trump problém s Čínou

Rovnakým obvineniam zo strany americkej vlády čelí aj TikTok a Huawei. Trumpovi sa počas jedného volebného obdobia podarilo veľa (aspoň v tomto smere) a spoločnosti Huawei spôsobil nemalé problémy. Používatelia Huawei smartfónov si museli zvyknúť na život bez Google služieb a čoskoro uvidíme vlastný operačný systém, ktorý si Huawei vytvoril – Harmony OS. Taktiež hrozilo, že spoločnosť nebude môcť spolupracovať so žiadnym výrobcom čipov a prišla aj o možnosť podieľať sa na budovaní 5G infraštruktúry.

Čo sa týka sociálnej siete TikTok, tam už Trump taký úspešný nebol. O jeho zákaze v USA sa hovorilo už dlho, no platforma zatiaľ beží bez problémov aj v Spojených štátoch. Svet dokonca obletela správa, že Trumpova administratíva na celú kauzu zabudla. Vraj však došlo iba k právnym komplikáciám, kvôli ktorým nemohli vstúpiť do platnosti žiadne opatrenia.

Náš tip
TikTok ide na súd. Žalobu podáva len 12-ročné dievča

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+