MojAndroid

Google Drive potrebuje po novom už tri aplikácie. Internetový Gigant nedávno informoval o dvoch nových aplikáciach, ktoré prinášajú možnosť spravovať a upravovať online dokumenty služby Google Drive. Dokumenty a Tabuľky sú už od minulého týždňa dostupné v obchode Play, nebolo ich však nutné inštalovať a samotný Google Drive na Androide zastupoval ich funkcie veľmi dobre. To však platilo len do najnovšej aktualizácie.

Po aktualizovaní aplikácie Google Drive na najnovšiu verziu, ktorá sa v obchode Play objavila len včera 8. mája, budete musieť na editovanie dokumentov používať už vyššie spomínané aplikácie. Ihneď po aktualizácii vás na túto skutočnosť totižto veľmi rýchlo upozorní aj samotný Google. Pri otvorení dokumentu alebo tabuľky tak budete vyzvaní na stiahnutie a nainštalovanie aplikácie Dokumenty Google alebo Tabuľky Google. Výhodou je, že dokumenty je možné spravovať a upravovať aj offline.

Dobrou správou je, že aplikácie medzi sebou spolupracujú transparentne a tak pri práci s Google Drive pravdepodobne ani nepocítite, že ste prešli do ďalšej aplikácie. Prechod je plynulý a používateľa nezaťažuje zbytočnými výzvami alebo hláškami. Osobne mi teda toto rozdelenie vôbec neprekáža.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

9.5.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+