MojAndroid

Apple je stále jednotkou na trhu s tabletmi a podľa najnovšieho prieskumu spoločnosti ABI Research si aj naďalej udržuje väčšinový trhový podiel. Tablety spoločnosti Apple dominujú trhu už celých 10 kvartálov a v súčasnosti tvoria 55% všetkých predaných tabletov. Toto percento je však najmenšie od roku 2010, kedy spoločnosť uviedla na trh prvý iPad. Konkurenciou sú tablety s operačným systémom Android, ktoré pomaly ukrajujú z trhového podielu Apple.

V treťom kvartáli tohto roku podiel Androidu na trhu s tabletmi rástol takmer o 14% a v súčasnosti sa nachádza tento OS  už na 44% všetkých predaných zariadení tohto typu. “Očakávame, že Android ako operačný systém vyberaný výrobcami bude aj naďalej rásť – dôvodom sú nový výrobcovia, lepší výber zariadení, ktoré budú dostupné na viacerých trhoch a viac developerov aplikácií.” povedal senior practice director Jeff Orr.

29.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+