MojAndroid

Celosvetová pandémia koronavírusu zamávala mnohými technologickými odvetviami. Zmeny nastali aj vo svete smartfónov. Globálne bolo spolu vyrobených 1,25 miliárd kusov, čo je rekordný medziročný pokles až o 11 % . Najviac smartfónov v roku 2020 vyrobil podľa štatistiky Samsung a za ním nasledujú Apple, Huawei, Xiaomi, OPPO a Vivo.

Štatistiky značia prepad spoločnosti Huawei. Honor bude začiatkom roka nezávislý výrobca

Najvýraznejšou zmenou oproti predchádzajúcemu roku je podiel spoločnosti Huawei na trhu. Pre zachovanie existencie značky Honor, budú títo dvaja výrobcovia formálne oddelení a na trhu budú figurovať nezávisle. Tým pádom si budú v budúcnosti navzájom konkurovať, no je otázne, či sa samostatnému Honoru podarí dostať sa do povedomia používateľov aj bez Huawei. Je jasné, že po oddelení týchto dvoch značiek bude mať Huawei väčší problém získať podiel na trhu so smartfónmi späť.

statistiky trendforce

Podľa informácií na portáli trendforce.com, by sa mal v tomto roku trh so smartfónmi opäť zotaviť. Očakáva sa, že sa v roku 2021 zvýši produkcia smartfónov o 9 %, čo znamená, že by sa malo vyrobiť až 1,36 miliárd kusov. Pokiaľ ide o každoročné globálne štatistiky hodnotenia výrobcov smartfónov na rok 2021, nie je na tom Huawei veľmi dobre. V tabuľke klesne oproti minulému roku až na siedme miesto. Môže za to najmä kauza s USA a oddelenie spoločnosti Honor.

Prvých šesť priečok obsadí Samsung, Apple, Xiaomi, OPPO, Vivo a Transsion. Títo výrobcovia budú budú na základe štatistiky tvoriť takmer 80% globálneho trhu so smartfónmi. Je jasné, že existuje mnoho faktorov, ktoré by mohli produkciu smartfónov spomínaných výrobcov ovplyvniť.

statistiky trendforce 2

Globálna produkcia 5G smartfónov tvorila za uplynulý rok až 19 % všetkých vyrobených smartfónov. Vďaka budovaniu 5G infraštruktúry a používaniu čipsetov podporujúcich 5G siete, by malo až 37 % všetkých vyrobených smartfónov v roku 2021 podporovať 5G siete. To predstavuje približne 500 miliónov zariadení.

Náš tip
Xiaomi Mi 11 ovládlo decembrový rebríček benchmarku AnTuTu

7.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+