MojAndroid

Trh so skladacími smartfónmi sa počas tretieho kvartálu minulého roka neuveriteľne rozrástol. Podľa zozbieraných informácií sa počet objednávok zvýšil až o 500 % a celkovo bolo zaznamenaných viac ako 6 miliónov odoslaných zásielok. Portál SamMobile zverejnil bližšie informácie o aktuálnom dopyte a štatistikách predaja “skladačiek” za rok 2023.

Trh skladacích smartfónov v roku 2023

Od minulého roka, kedy sa skladacím smartfónom veľmi darilo, sa ich predaj každým mesiacom znižuje. Počas prvého kvartálu tohto roka bolo zaznamenaných viac ako 2,1 milióna objednávok. Najväčší podiel zo všetkých predaných kusov má samozrejme kórejský gigant Samsung.

Za prvý kvartál sa predaj spoločnosti znížil až na 45 %. Druhou najúspešnejšou spoločnosťou počas tohto obdobia bolo OPPO. Ostatní výrobcovia zaznamenali zvyšných 21 % predaných kusov.

Samsung Galaxy Z Flip4
Samsung Galaxy Z Flip4 | Zdroj: Tomáš Kanálik


Aj napriek poklesu v predajoch sa Samsungu podarilo počas minulého roka predstaviť dve najúspešnejšie skladačky, ktoré zohrali veľkú rolu aj v prvom kvartáli roka 2023. Počas prvých troch mesiacov bol smartfón Galaxy Z Flip 4 najpredávanejším modelom s 27 % podielom na trhu. Na druhej priečke sa umiestnil model od spoločnosti Huawei.

Smartfón Huawei Pocket S zaznamenal 15 % z celkového počtu predaných kusov. Tretiu priečku opäť obsadil kórejský gigant s modelom Galaxy Z Fold 4, ktorý mal 13 % podiel na trhu. Za ním sa umiestil OPPO Find N2 Flip s 11 % a na poslednej priečke je Huawei Mate X3 so 6 % predaných kusov.

OPPO Find N2 Flip
OPPO Find N2 Flip | Zdroj: Tomáš Kanálik


V druhej polovici aktuálneho roka určite môžeme očakávať príchod nových skladacích smartfónov. Jedným z nich bude novinka od spoločnosti Google, ktorý už teraz pripravuje svoj prvý model Pixel Fold.

Náš tip
YouTube vám na televízii zobrazí aj 30 sekundové nepreskočiteľné reklamy

19.5.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+