MojAndroid

Najnovšie štatistiky o predaji tabletov odhaľujú, že trh s tabletmi v druhom štvrťroku narástol na 24,9 miliónov predaných kusov v globálnom predaji. V porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom, kedy sa predalo približne 14,9 milióna tabletov, je to nárast o 67 percent. Štatistiku uverejnila výskumná spoločnosť Strategy Analytics na svojej internetovej stránke.

Ak sa pozrieme na jednotlivé operačné systémy, jednotkou na trhu s tabletmi ostáva spoločnosť Apple, ktorá predala približne 17 miliónov svojich zariadení. Podiel Apple tak tvorí až 68 percent  predaja tabletov na svete.

Android je v štatistikách na druhom mieste s podielom 29 percent celkového predaja tabletov na svete. Ak sa pozrieme na predaj kusov, tie narástli na 7,3 milióna predaných zariadení.

Nakoniec krátka správa o tom, že medziročný nárast tabletov skončil na čísle 66,8 percenta.

Zdroj, foto: StrategyAnalytics

26.7.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+