MojAndroid

Nositeľná elektronika ako sú smart hodinky, smart náramky a TWS slúchadla je pre výrobcov smartfónov stále viac dôležitejším trhom. Potvrdzujú to aj predaje za posledný štvrťrok, ktoré zverejnil portál SamMobile. Štatistiku predajov vypracovala analytická spoločnosť IDC.

Darilo sa Samsungu, Huawei a aj Xiaomi

V Q3 2020 sa darilo aj juhokórejskej spoločnosti Samsung. V tomto období predstavila viacero nových produktov ako smart hodiny Samsung Galaxy Watch 3 alebo slúchadla Galaxy Buds Live. Kvalitné výrobky ocenili aj zákazníci a Samsung sa tak môže tešiť z vyšších predajov než tomu bolo pred rokom. Medziročný nárast jeho predajov bol až o 32,2 %. S 11,2 miliónmi predanými zariadeniami mu patrí 4. miesto v rebríčku najpredávanejších výrobcov za Q3 2020. Jeho podiel na trhu je 9 %.

Ešte väčší nárast predajov zaznamenal čínsky Huawei a to až o 87,2 %. Celkovo predal 13,7 miliónov zariadení a s 11 % podielom na trhu mu patrí 3. priečka. Na druhom mieste je už dlhšiu dobu ďalšia čínska spoločnosť Xiaomi. Tá ponúka lacné ale kvalitné produkty ako je smart náramok Xiaomi Mi Band 5 alebo slúchadla Redmi AirDots S. Za posledný štvrťrok predala 17 miliónov takýchto zariadení a patrí jej 13,6 % podiel na trhu.

Najpredávanejším výrobcom je Apple, ale nie vďaka Apple Watch

Na prvom mieste je už dlhodobo americká spoločnosť Apple vďaka smart hodinkám Apple Watch alebo slúchadlám Apple AirPods. V treťom štvrťroku predala 41,4 miliónov takýchto zariadení, čo je o 38,6 % viac než pred rokom. Celkovo sa v treťom štvrťroku predalo 125 miliónov zariadení nositeľnej elektroniky, čo je medziročný nárast o 35,1 %.

Zaujímavosťou je, že v štatistike predajov smart hodiniek a náramkov bez ďalšej nositeľnej elektroniky patrí prvé miesto spoločnosti Xiaomi. Predala ich 13,5 miliónov kusov, čo je o 27, 8 % viac než minulý rok. Druhý Apple ich och predal 11,8 miliónov kusov. To znamená, že väčšinu ním predanej nositeľnej elektroniky tvoria TWS slúchadla Apple AirPods. Na treťom mieste je čínska spoločnosť Huawei s 10,7 miliónmi predanými smart hodinkami. Samsung v tomto rebríčku skončil až za americkým výrobcom Fitbit, ktorý sa zameriava hlavne na výrobu fitness náramkov.

Náš tip
Telekom spustil 5G sieť: Pokrytá je približne polovica Bratislavy, podporovaných 12 smartfónov
10.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+