MojAndroid

Aplikácia TrashOut zaznamenala veľký úspech v súťaži mobilných aplikácií AppsRulezz 2012, kde získala prvé miesto v kategóriách Smartphone a Nebrandované aplikácie. My sme sa stretli s Jozefom Vodičkom, autorom tohoto zaujímavého slovenského projektu a vyskúšali sme aplikáciu TrashOut priamo v teréne. Pozrite si naše video.

Jozef Vodička, TrashOut

(Originálny článok z 18.4.2012 / Fero Chovaňák)
Zem je naším domovom, o ktorý by sme sa mali aj náležite starať. Veľakrát to však vyzerá presne opačne a bezohľadnosť niektorých ľudí k životnému prostrediu je niekedy až zarážajúca. Preto všetci, čo máte aspoň trochu ekologické cítenie a záleží vám na vašom okolí, nemala by vo vašom Android smartfóne chýbať nová aplikácia s názvom Trashout.

Trashout je enviromentálny projekt, ktorý sa zameriava na lokalizáciu a odstraňovanie nelegálnych skládok po celom svete. Snahou vývojárov je do projektu zapojiť obyčajných ľudí, ktorý vďaka tomuto projektu budú môcť ovplyvniť to čo sa deje v ich a tým pádom aj vo vašom okolí.

Na to aby ste priložili ruku k dielu stačí spraviť jednoduché kroky. Stiahnuť aplikáciu, nahlásiť pomocou nej nelegálnu skládku prípadne pridať fotku, určiť veľkosť, typ  skládky alebo pridať komentár. Údaje získané vďaka vám a aplikácií Trashout, pomôžu samosprávam, environmentálnym organizáciám a odpadovým spločnostiam vo vašom regióne pri odstraňovaní nelegálnych skládok.

Aplikácia pre Android je žiaľ zatiaľ v beta verzii, ktorá umožňuje len prehliadanie nahlásených skládok vo vašom okolí. Dozviete sa, kde sa skládky nachádzajú, o aký typ odpadu ide. Autori však sľubujú aktualizáciu, ktorá by mala priniesť všetky vyššie spomínané funkcie. Dúfame, že to bude už čoskoro.

 

TrashOut
TrashOut
Verzia 1.1 (16. 4. 2012)
Veľkosť 3,1 MB
2.1+

Zadarmo

Hlavné funkcie aplikácie Trashout:

  • jednoduché nahlasovanie nelegálnych skládok
  • super odznaky, ktoré získate za Vašu aktivitu
  • mapa nelegálnych skládok
  • všetky nahlásenia sa môžu synchronizovať
  • anonymné nahlasovanie skládok
  • prihlásenie sa pomocou facebook-u alebo emailu

Aktualizované 18.4

Aplikácia je na Google Play dostupná už aj v plnej verzii.

28.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+