MojAndroid

Prvý tablet na svete so štvorjadrovým procesorom NVIDIA Tegra 3 a zároveň aj prvým komerčne dostupným zariadením tohto typu s Androidom 4.0 Ice Cream Sandwich bol Transformer Prime. Dizajnovo dokonalý tablet s neuveriteľne tenkým telom o hrúbke len 8,3mm. Kovové telo tabletu má však jednu podstatnú nevýhodu a tou je v prípade Transormeru Prime útlm signálov GPS a WiFi. Asus sa už niekoľkokrát snažil túto chybu aspoň čiastočne napraviť softvérovými aktualizáciami, ktoré vylepšovali ovládače týchto problémových komponentov. Žiaľ bez veľkého úspechu. Asus sa preto rozhodol pristúpiť k trochu netradičnému riešeniu problému s príjmom GPS a tým je externá anténa s názvom “GPS Extension Kit”. Rozširujúci modul pre príjem GPS sa bude zasúvať do dokovacieho konektoru v spodnej časti tabletu. Podľa Asusu by mal byť dostupný v polovici apríla a pre zákazníkov bude k dispozícii zadarmo, stačí sa zaregistrovať na stránkach spoločnosti.

Výrobca sa tiež zmienil, že už teraz začína s výrobou inovovanej verzie Transformeru Prime, ktorá by mala vylepšovať výkon WiFi. Spoznať ju budete môcť podľa výrobného sériového čísla, ktoré sa začína dvojicou znakov “C3”.

Asus ako odpoveď na problémy s konektivitou rýchlo zareagoval aj predstavením nového modelu a nastupcu Primu s označením TF700T. Asus sa poučil a namiesto kovového krytu použil plastový. Okrem toho tablet vybavil aj lepším displejom s Full HD rozlíšením a 2Mpix prednou kamerou.

MojAndroid.sk TIP

Zdroj: androidcommunity.com

6.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+