MojAndroid

Toshiba predstavila nové zariadenie pre rýchly bezdrôtový prenos dát. Volá sa TransferJet. Ide o malý micro-USB adaptér, ktorého hlavnou úlohou je prenos dát veľkými rýchlosťami medzi počítačom a zariadeniami s Androidom. V budúcnosti by mohol fungovať aj na smartfónoch a tabletoch spoločnosti Apple.

transferjettoshibatouchdemoceatec2013

Pomocou TransferJetu je možné bezdrôtovo prenášať dáta na vzdialenosť niekoľkých centimetrov a to rýchlosťou až 560 Mbps. Cena adaptéru je na úrovni 100$ a predávať by sa mal začať už v priebehu decembra. Čo je však zaujímavejšie je to, že TransferJet by sa mohol v budúcom roku dostať aj do smartfónov alebo iných zariadení v podobe čipu. To znamená, že mobilné zariadenia by mohli disponovať novým a oveľa rýchlejším prenosom objemnejších dát. Bluetooth bude mať stále svoje výhody v podobe väčšej operačnej vzdialenosti, TransferJet sa však javí ako ideálny spôsob na prenos hudby, fotografií či videí, ktorých dátové objemy častokrát presahujú rádovo gigabajty.

Zdroj: engadget 

1.10.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+