MojAndroid

V rukách profesionálneho fotografa môže perfektný záber vzniknúť aj s bežným fotoaparátom alebo s mobilom, ktorý práve nedisponuje tou najlepšou optikou a snímačom s najvyšším rozlíšením. Mobily už dávno nie sú ale iba akýmsi doplnkom, ktorý pri fotení vyťahujeme len z núdze. V súčasnej dobe u mnohých ľuďoch nahradzujú digitálne kompakty, ktoré boli v predchádzajúcich rokoch veľmi obľúbené. Majitelia smartfónov vyťahujú svoje smartfóny na oslavách, pri potulkách prírodou, či pri iných príležitostiach. To, že so smartfónom sa dajú spraviť skutočne profesionálne zábery dokazujú aj snímky troch fotografov, ktorí pomocou Sony Xperie Z3 a Z3 Compact fotili v Londýne, Melbourne a New Yorku. Zábery boli vytvorené v rámci nového projektu Xperia Photo Academy spoločnosti Sony, ktorý si kladie za úlohu naučiť ľudí fotiť so svojim mobilom. Pridať sa môžete aj vy.

 

Sony si vo svojich vlajkových lodiach dáva na kvalite fotoaparátu veľmi záležať a výnimkou nie je ani Xperia Z3. Tá obsahuje obrazový snímač 1/2.3” Exmor RS s rozlíšením 20,7 Mpix a obrazovým procesorom BIONZ pre mobilné zariadenia. Do každého záberu sa vám teraz vďaka novej 25 mm širokouhlej šošovke Sony G Lens (pôvodne 27 mm) zmestí viac ako pri Z2. S fotoaparátom budete schopní vytvárať snímky s maximálnym rozlíšením 20,7 Mpix avšak len pri pomere strán 4:3. Ak budete chcieť širokouhlejší záber, máte na výber  z ďalších rozlíšení s pomerom strán 4:3 alebo 16:9 (max. rozlíšenie 15,5 Mpix). Tieto sú však dostupné len v manuálnom režime, v Superior auto móde je rozlíšenie napevno nastavené na 8 Mpix. Chcete sa o fotoaparáte Xperie Z3 dozvedieť viac? Ak áno, tak si prečitajte našu recenziu.

Náš tip
RECENZIA | Sony Xperia Z3 – vítaná zmena

J.N.-Silva-1 J.N.-Silva-2 J.N.-Silva-4  J.N.-Silva-Hero-Image Greg-Funnell-1 Greg-Funnell-3 Greg-Funnell-2 Greg-Funnell-4 Greg-Funnell-Hero-Image Ben-Thomas-3 Ben-Thomas-1 Ben-Thomas-2 Ben-Thomas-4 Ben-Thomas-Hero-Image

Zdroj: sony

25.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+